Супутникові знімки і карти на їх основі спростовують гіпотезу про природнє походження пожеж в амазонській сельві
Згідно з нею причина одна і вона очевидна - виною всьому діяльність місцевих фермерів.
зелений — існуючі ліси, жовтий — вирубка до 2018, чевоний — зона пожеж.
Про це йдеться у статті «Що може розповісти супутникова фотографія про пожежі в дощових районах Амазонії» на шпальтах New York Times, передають Новини картографії від Візіком.
Вчені, які вивчають дані супутникових зображень пожеж у дощових лісах Амазонії, заявляють, що більшість з них відбувається в межах сільськогосподарських садиб, тобто, там, де лісу вже немає.
Читайте також: Спробуйте Visicom API — проба грошей не коштує!
Вчені з університету Меріленду переконані, що причиною більшості пожеж є діяльність фермерів, які готували землю до посадок наступного року, що, зрештою, є унормованою сільськогосподарською практикою.
На супутникових знімках видно димові плями, які виникають на місці пожеж саме у сільськогосподарських районах.
Більшість сільськогосподарських угідь, які існують зараз в амазонській частині Бразилії, є результатом багаторічної вирубки сельви.
— В більшості це землі, на місці яких свого часу був дощовий ліс, — стверджує Меттью Хансен, співочільник Лабораторії глобального аналізу і пошуку землі при університеті Меріленда.
— Бразилія перетворила свої штати, такі як Мато Гроссо, на Айову, - стверджує він, коли говорить про бразильський штат на південному краю Амазонії, — замість дощового лісу зараз там просто океан сої.
Карта знизу демонструє динаміку пожеж в дощовому лісі Амазонії щороку, починаючи з 2001. На ньому видно, що кількість пожеж з серпня по жовтень збігається з часом, коли фермери починають садити сою і кукурудзу.
Ці карти були створені за допомогою поточних та історичних даних із двох супутників NASA, Terra та Aqua, що здатні виявляти інфрачервоне випромінювання від пожеж.
На картах нижче порівнюються райони, які згоріли у серпні цього року із середнім показником площ, спалених протягом того ж місяця за попередні п’ять років.
Вчені з Національного інституту космічних досліджень Бразилії підрахували, що цього року пожеж на 35 відсотків більше, ніж в середньому за останні вісім років.
— Пожежі не є природним явищем у цих лісах, — пояснює Марк Кокрейн, експерт з питань пожеж в дикій природі та екології університету Меріленда, — Всі пожежі в цьому регіоні спричинені людьми.
Він також зауважив, що частина пожеж була на раніше звільненій від джунглів землі. Втім, причиною багатьох пожеж стала саме боротьба з лісами і їх знищення за допомогою вогню, з метою подальшого використання у сільському господарстві.
— Спочатку ви вирізаєте ділянку, потім складаєте вирізане, сушите і запалюєте. Інтенсивність горіння стає причною великої кількості диму, — розповів він.
За його ж словами, останнім часом, після тривалого затишшя спостерігається зростання інтенсивності вирубки лісів.
Варто відзначити, що екологи критикують Президента Бразилії Болсонаро, який вступив на посаду 1 січня цього року. Вони переконані у тому, що його політика заохочує вирубку сельви.
Аналіз «Нью-Йорк Таймс» свідчить, що заходи із захисту лісів Бразильським агентством з охорони навколишнього середовища впали на 20 відсотків у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року.
Станом на сьогодні, президент країни, стривожений ростом міжнародного обурення пообіцяв мобілізувати військових для боротьби з пожежами.
Читайте також:
- Знайдена перша відома копія карти Амеріго Веспуччі
- Картографування диких тварин – один із способів їх збереження
- Астрономи створили найдетальнішу карту атмосфери червоного надгіганта Антареса
- Антикорупційний штаб переходить на карти Visicom: керівник проекту назвав причину
- З'явилася карта антропогенного впливу на Світовий океан
2019-09-04 12:30:34