З'явилася карта антропогенного впливу на Світовий океан

Карта показує, яку частину Світового океану змінило морське будівництво. Вчені з'ясували, що поки споруди займають незначну частину ландшафту, але слід, який вони залишають, охоплює велику територію.

Візіком, API Visicom, карта антропогенного впливу

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на Naked Science.

Команда з австралійського Університету Сіднея і Сіднейського Інституту морських наук збирала дані з різних галузей промисловості і в результаті створила карту антропогенних змін Світового океану.

До дослідження потрапила інформація про

  • нафтові вишки,
  • вітряні електростанції,
  • телекомунікаційні кабелі,
  • торгові порти,
  • мости,
  • тунелі,
  • штучні рифи
  • і аквакультурні господарства, побудовані до 2018 року.

Читайте також: Спробуйте Visicom API — проба грошей не коштує!

Результати роботи опубліковані в журналі Nature Sustainability.

Це перша карта, яка показує, як сильно змінилося водне середовище через будівництво. Вся інфраструктура на ній займає близько 32 тисяч квадратних кілометрів - це 0,008 відсотка площі світового океану. Вчені відзначили, що 40 відсотків фізичного сліду від споруд припадає на аквакультурні господарства в Китаї.

Візіком, API Visicom, карта антропогенного впливу

Автор проекту, доктор Ана Банго, пояснила, що слід, який залишають споруди, набагато більший. Всього водне будівництво з урахуванням різних забруднень, зміни течій і якості ресурсів торкнулося від одного до 3,4 мільйона квадратних кілометрів морського ландшафту. Тільки шумове забруднення від торгових портів поширюється на відстань до 20 кілометрів.

Передумови

Дослідницька група вважає, що вплив людини на Світовий океан почав стрімко зростати в середині ХХ століття. В основному він зачіпає прибережні райони. Щоб зрозуміти, як це позначиться на середовищі через десять років, автори вивчили дані про майбутні проекти. Вони з'ясували, що до 2028 року площа морської інфраструктури збільшиться на 50-70 відсотків.

Візіком, API Visicom, карта антропогенного впливу

Цифри тривожні, - заявила Банго, - але наша оцінка поки неточна: у багатьох регіонах область морського будівництва регулюється погано, тому інформації про майбутні споруди не вистачає.

Група сподівається, що дослідження покаже, як важливо зберігати водне середовище і регулювати будівництво. Також отримані результати можуть стати відправною точкою для подальших досліджень і допоможуть створити інструменти для постійного спостереження за будівництвом всіх типів морських споруд.

Читайте також: