2023-09-22

Skydio X10 впевнено літає навіть у середовищах, де відключений GPS

Американський виробник безпілотників Skydio презентував новий дрон Skydio X10 із новими можливостями роботи штучного інтелекту.

2023-09-22

Волонтери сплели маскувальну сітку у вигляді карти України

Волонтери сплели незвичайну маскувальну сітку на потреби українських захисників — її виготовили у формі мапи України розміром у кілька десятків метрів.

Витвір презентували у День миру, 21 вересня, в Києві, і він став національним рекордом.

2023-09-22

У Київському метрополітені тривають роботи з перейменування двох станцій

Зокрема, вже замінили назви на всіх інформаційних покажчиках напрямку руху пасажирів і поїздів, а також встановили нові лінійні схеми над дверима у вагонах.

2023-09-22

Вкрадену росією в Україні археологію нанесли на карту

Видання "Тексти" знайшло у відкритих онлайн-каталогах двох російських музеїв 110 тисяч археологічних знахідок, які Росія вивезла до себе в різні історичні періоди.

Цифра неточна через неповні описи експонатів. Зокрема, в "Ермітажі" зберігається скарб із Полтавщини, який є найкоштовнішим зі знайдених за всю історію Російської імперії, а згодом і СРСР.

2023-09-22

Пункти незламності можна буде знайти на карті в Дії

У застосунку Дія з’явиться сервіс з важливою інформацією про Пункти незламності напередодні опалювального сезону.

2023-09-22

Українські книгарні нанесли на карту: де пусто, а де густо?

Кількість книгарень в Україні зростає попри повномасштабне вторгнення, стверджують видавці і книжкові ритейлери.

Частково це викликано тим, що на відносно безпечних територіях мережі відкривають нові магазини замість втрачених через російську агресію. Але кількість незалежних книгарень також зростає. Чому так відбувається

2023-09-22

Українська компанія розробила систему для дистанційного пошуку мін:створює карту небезпечних предметів

Українська компанія Frendt представила надлегку систему для дистанційного пошуку мін.

2023-09-21

Геопросторові дані допоможуть відновити річку і популяцію лосося

Бюро меліорації США доручило компанії Woolpert зібрати топографічні та батиметричні лідарні дані та гідрографічні зображення для програми відновлення річки Сан-Хоакін.

SJRRP — це комплексна, довгострокова спроба відновити притоки річки Сан-Хоакін і відновити самоокупний промисел лосося в річці.

Згідно із завданням, Woolpert збере 7 миль аерофотолідарних даних і 23 милі гідрографічних зображень із судна. Це перший проект Woolpert, який об’єднав повітряні, так і суднові компоненти.

Збір даних на судні для цього завдання було завершено в липні. Woolpert мобілізував судно, оснащене багатопроменевим ехолотом R2 Sonic 2020, зі свого офісу в Сан-Рафаелі, Каліфорнія, де зараз обробляються гідрографічні дані.

Керівник проекту Woolpert Меган Бласковіч сказала, що дані з повітря були успішно отримані на початку цього місяця, і команда зараз об’єднує набори даних з повітря та судна в безшовну цифрову модель рельєфу, яка допоможе SJRRP у проекті обходу каналу Арройо та обходу греблі.

Очікується, що проект буде завершено в жовтні.


#геопросторовідані

фото звідси

2023-09-21

Дослідник картографував апокаліптичні сценарії падіння рівня води

Планетолог Джеймс О’Донохью, колишній фахівець NASA, а нині працівник Японського агентства аерокосмічних досліджень, створив анімовану карту світу.

Вона ілюструє, як зміниться ландшафт нашої планети у випадку зниження рівня світового океану.

500 метрів

У випадку, якщо рівень води опуститься приблизно на 500 метрів, на поверхні з'являться континентальні шельфи, які з'єднують материки.

  • О’Донохью вважає, що в останньому льодовиковому періоді, коли значна кількість води була заморожена в льодовиках, саме ці льодовикові шельфи сприяли розселенню людства по всіх континентах, служачи мостами для наших предків.

3000 метрів

Якщо рівень води спаде на 3000 метрів, це призведе до висихання Чорного та Каспійського морів, а площа Середземного моря значно зменшиться.

  • З Європи до Америки можна буде подорожувати сушею, оскільки на півночі ці континенти з'єднаються сушею.
  • У Тихому океані над поверхнею з'явиться величезний гірський ланцюг, який простягатиметься на 60 тисяч кілометрів - океанічні хребти.

10 000 метрів

  • Відео О’Донохью завершується при позначці мінус 10 000 метрів, коли вода залишиться лише в Маріанській западині. Проте такий сценарій є малоймовірним. Хоча, звісно, ніколи не можна бути впевненим на всі 100%.

#карта

2023-09-21

У Житомирі встановлять інноваційний сенсорний інформаційний стенд

У місті Житомир на пішохідній вулиці Михайлівській планується встановити інноваційний сенсорний інформаційний стенд, який надаватиме доступ до місцевих електронних адміністративних сервісів та виступатиме інформаційним ресурсом для відстеження подій в місті.

Основна мета встановлення цього інформаційного засобу - сприяти популяризації та підвищенню видимості наявних електронних сервісів у Житомирі. Ця ідея виникла під час пандемії COVID-19, коли багато людей мали обмежений доступ до адміністративних послуг.

У Житомирі вже розроблений геоінформаційний портал. Наразі, через воєнний стан, доступ до нього обмежений, але перед введенням воєнного стану жителі вже мали можливість користуватися ним. Ми очікуємо, що після закінчення конфлікту містяни зможуть повернутися до використання цього геопорталу. У додаток до цього, Житомир впроваджує електронний кабінет житомирянина. І цей сенсорний стенд є інструментом для популяризації існуючих електронних сервісів, які вже функціонують на рівні держави та розробляються в місті, - зазначив директор "Агенції розвитку міста" Житомирської міськради, Борис Пахолюк.

Довідково:

Cтенд також виконуватиме інші функції, такі як

  • надання інформації про місця розташування притулків,
  • інформація для туристів про туристичні маршрути,
  • місця для харчування та ночівлі.

Також на стенді буде доступний календар культурних, мистецьких та спортивних подій в місті.


#геопортал