На карти National Geographic будуть наносити п’ятий океан — Південний

На карти відомого американського телеканалу National Geographic (транслює науково-популярні фільми виробництва Національного географічного товариства США), тепер будуть наносити п’ятий океан — Південний.

Візіком,  maps API, National Geographic, Південний океан,

Про це повідомляє National Geographic, передають Новини картографії від Візіком з посиланням на Громадське.

Там вказано, що вони випускають карти з 1915 року, і на них завжди були відмічені чотири океани: Атлантичний, Тихий, Індійський і Північний Льодовитий.

Вчора, 8 червня, у Всесвітній день океанів картографи National Geographic визнали, що є ще п'ятий, Південний океан.

Читайте також:

Південний океан давно визнаний вченими, але оскільки ніколи не було згоди на міжнародному рівні, ми ніколи не визнавали його офіційно, — пояснив географ Національного географічного товариства Алекс Тейт.

Як правило, National Geographic стежив за Міжнародною гідрографічною організацією щодо морських назв. І хоча організація не є безпосередньо відповідальною за їхнє визначення, вона співпрацює з Групою експертів ООН із географічних назв для стандартизації імен у міжнародному масштабі.

У 1937 році МГО визнала Південний океан, але в 1953-му скасувала це рішення під тиском наукової спільноти. Вчені багато років сперечалися, чи мають води навколо Антарктиди унікальними характеристиками або є продовженням сусідніх океанів.

Рада з географічних назв США використовує назву окремого океану з 1999 року, а в лютому 2021-го американське Національне управління океанічних і атмосферних досліджень офіційно визнало Південний океан окремим від інших.

На що вплине визнання океану?

Алекс Тейт каже, що нова політика National Geographic вплине на те, як діти, які використовують карти в школі, бачитимуть світ.

Я думаю, що одним з найбільших наслідків [визнання океану] є освіта. Студенти дізнаються інформацію про океанський світ через ті океани, які ви вивчаєте. Якщо ви не включите Південний океан, ви не дізнаєтесь його особливості та наскільки це важливо, — пояснив науковець.

Дивіться також:

  • Visicom API (набір сервісів, що дозволяють використовувати картографічні дані та технології Візікому в своїх проектах).
  • Візіком карти (детальна карта України та інших країн, каталог підприємств, компаній і цікавих місць (POI), розрахунок автомобільних маршрутів тощо).
  • Візіком трекер (додаток для передачі інформації про ваше місцезнаходження в реальному часі за допомогою телефону або іншого пристрою під керуванням Android)
2021-06-09 13:53:17