Halcyon Maps зобразив Інтернет у вигляді карти світу

Малюнок відображає знімок поточного стану «Всесвітньої павутини» станом на квітень 2021 року.

Візіком,  maps API, Halcyon Maps, інтернет, карта,

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на ingvin.pro.

Але перш ніж починати її розглядати, варто зауважити про методологію, що використовувалася для створення карти, йдеться у повідомленні.

На малюнку показані тисячі найпопулярніших вебсайтів світу у вигляді «країн». Ці «країни» організовані в кластери, згруповані за типом контенту Кольорові рамки позначають логотип вебсайту або користувацький інтерфейс. Що стосується масштабу, розмір території кожного вебсайту заснований на його середньому рейтингу Alexa. Дані є середньорічними, вимірюваними з січня 2020 року по січень 2021 року. За словами дизайнера Мартіна Варгича, створення цієї карти тривало близько року.

Читайте також:

Найпопулярніші сайти

Google та YouTube займають багато місця, що не дивно – це два сайти з найвищим рейтингом в списку. Google має титул найпопулярнішого вебсайту в Інтернеті з 2010 року. Хоча популярність Google добре відома, домінування компанії може бути навіть більш поширеним, ніж ви думаєте – на всіх належних Google платформах (включаючи YouTube) на частку компанії припадає 90% всіх пошукових запитів в Інтернеті.

Третій за рейтингом вебсайт – Tmall. Це китайська платформа електронної комерції, що належить Alibaba Group. Вона орієнтована на транзакції «бізнес-споживач» (B2C) і зарекомендувала себе як найпопулярніший вебсайт електронної комерції в Китаї. В першому кварталі 2021 року на Tmall припадало понад 50% онлайн-транзакцій B2C Китаю.

Інтернет

Коли доходить до 50 кращих вебсайтів в цілому, більшість з них – або платформи соціальних мереж, або пошукові системи чи онлайн-магазини. Хоча це, можливо, і не дивно. Наприклад, навіть такий великий відомий вебсайт, як New York Times, – це всього лише «крихітна країна» на цій карті.

І, звичайно ж, Інтернет на карті не буде повноцінним без згадки даркнета. Хоча визначити його справжній розмір складно, дослідження показують, що на «темну мережу» припадає значна частина дійсного розміру Інтернету. І, судячи з усього, він неухильно зростає з допомогою анонімних криптовалют, як-от Bitcoin.

Здебільшого вважається, що даркнет використовується через сумнівні причини, однак бувають і винятки. Через свою анонімність він може використовуватися як безпечне місце, наприклад, для активістів.

Дивіться також:

  • Visicom API (набір сервісів, що дозволяють використовувати картографічні дані та технології Візікому в своїх проектах).
  • Візіком карти (детальна карта України та інших країн, каталог підприємств, компаній і цікавих місць (POI), розрахунок автомобільних маршрутів тощо).
  • Візіком трекер (додаток для передачі інформації про ваше місцезнаходження в реальному часі за допомогою телефону або іншого пристрою під керуванням Android)