Чотири туристичні маршрути розробили для Синевирської громади

Авторка Мар’яна Місик розповіла: цей проєкт — не тільки про красиві місця, а про історію, духовність, традиції та промисли місцевих жителів.

Візіком,  maps API, Синевир, маршрути,

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на suspilne.media.

Аби втілити його, — каже вона, — взяли участь у конкурсі Українського культурного фонду та отримали 650 тисяч гривень.За кожним маршрутом можна відвідати до 10 локацій.

"Синевир. Горяни" — під такою назвою вирішила об’єднати авторка проєкту чотири туристичні маршрути. Всі вони розпочинаються з Синевирського перевалу. Тут, зокрема, туристи можуть побачити "Долоню бокораша". Хто вони — бокораші — та чим займалися, — розповідатимуть у "Музеї лісу та сплаву". Відвідувачі зможуть спробувати працювати з інструментами, які використовували бокораші.

Якщо турист особисто не переживає свій досвід під час екскурсії, то така екскурсія не залишить особливих емоцій, — пояснив учасник проєкту "Синевир. Горяна" Юрій Бабічин. — А ми хочемо, щоб турист хотів знову до нас прийти. Така професія як бокораш уже відійшла у минуле, але досі викликає особливий інтерес. Вони ставали на плоти – "бокори", і по бурхливій течії сплавляли деревину аж до Тиси. Вода була хитка, кидала бокорами в різні сторони. Людям було важко утримуватися на цих плотах.

Включили до маршрутів екскурсію лінією Арпада. На території громади – частина оборонних укріплень, збудована угорськими військами в 1939-44 роках.

Здали оборонну лінію за декілька днів. Угорці просто втекли, бо Червона Армія дуже добре знала, що в лісах легко оборонятися, але дуже важко наступати. Тобто, цю ліню збудували, але битв тут не було, тому вона дуже добре збереглася до цього часу. На цю лінію приходять подивитися багато угорських туристів, — розповіла Мар’яна Місик.

Читайте також: