Фотограф вчить літніх людей користуватися картами

3 жовтня у Дніпрі в межах освітнього проекту «Протон-Марафон: втілюй мрії у 60+!» сертифікований фотограф Google Микола Омельченко навчив людей літнього віку користуватися перевагами нових технологій.

Візіком,  maps API, Дніпро, карти,

повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на Дніпроград.

Перший в Україні сертифікований фотограф Google Микола Омельченко провів майстер-клас із цифрової грамотності для людей елегантного віку, присвячений можливостям Google-карт.

Подія відбулася в межах благодійного освітнього проекту «Протон-Марафон: втілюй мрії у 60+!», ініційованого Університетом третього віку «Протон» за підтримки Благодійного фонду “Let's help!”. Марафон триває з 1 по 13 жовтня і охоплює Київ, Одесу, Львів, Харків і Дніпро, де цього року відкрилися регіональні представництва «Протона».

Читайте також:

Усе нове, звісно, відлякує. Одразу виникає два питання: чи в мене вийде? Чи потрібно це мені? Відповідь: усі технології роблять наше життя легшим, а побут – простішим, тож варто на повну ними користуватися, – переконує Микола Омельченко. – Можна в реальному часі ділитися з дітьми та внуками фотографіями – квіткою, яка у вас на дачі зацвіла, чи чимось цікавим, що ви побачили десь. Так ви комунікуєте з рідними, ви на зв’язку. Це важливо. Але також ви можете змінювати світ. Зокрема, за допомогою Google-карт.

Під час майстер-класу Микола Омельченко покроково показав, як додавати маршрути, залишати відгуки, оцінювати безбар’єрність того чи іншого місця, робити красиві панорамні знімки. А ще – як мандрувати світом, не покидаючи дому.

Наш мозок швидше обробляє візуальну інформацію, ніж текстову. Ми побачили щось один раз – і запам’ятали. Тому краще додавати на Google-карту картинку, ніж текст. Це дієвіше, – радить фахівець. – Скачайте на смартфон додаток Street View – так ви зможете робити ще й панорамні знімки. Телефон з цим додатком сам підкаже, куди направляти камеру, щоб панорамне фото вийшло максимально вдалим.

Микола Омельченко наголошує, що перш, ніж додати знімок на Google-карту, переконайтеся, що він «гарний, цікавий і не нашкодить власнику закладу», якщо ви знімаєте в кафе, магазині, аптеці тощо.

Пишіть відгуки про громадські заклади, які відвідуєте, – і позитивні, і негативні. Але завжди – правдиві. Відгуки формують і показують рейтинг закладу в пошуковику. Наприклад, якщо кафе має рейтинг 3-4, то краще туди не йти – там або обслуговування погане, або якісь їжі не дуже. Якщо ж 4-5, то це гарний заклад. Ви також можете додати фотографії з цього закладу, – пояснює він.

І нагадує, що наша уважність допомагає не лише нам, а й іншим людям ухвалювати рішення та обирати максимально комфортні маршрути.