На Волині задіяли сучасні картографічні системи для боротьби з пожежами
У "Новоград-Волинському досвідному лісомисливськім господарстві" вмонтували три телевізійні системи та створили централізований диспетчерський пункт протипожежного відеоспостереження.
Радіус дії кожної системи – понад 20 кілометрів.
Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на novograd.city.
Для ефективної охорони лісів від пожеж та швидкого реагування на всі випадки загорань підприємство встановило три телевізійні системи. Також створили централізований диспетчерський пункт протипожежного відеоспостереження. Радіус дії кожної системи – понад 20 кілометрів, – йдеться в повідомленні.
Читайте також:
- Супутникові знімки - необхідна умова для прогнозування погоди
- Інтерактивну карту укриттів створили у Харкові
- "Футурологія: новий дім в 2050 році": будинки матимуть вертикальне спрямування
- Як сховатися від Google Карт і Apple Maps
- Visicom API (набір сервісів, що дозволяють використовувати картографічні дані та технології Візікому в своїх проектах).
Як ведеться спостереження? Одна відеокамера перекриває зони видимості інших, дублюючи нагляд за кожною ділянкою лісових масивів. Це дає можливість визначити локацію загоряння із точним відображенням реального азимуту направлення камери та прив’язуванням до карти місцевості. Обслуговує систему оператор у конторі лісгоспу, а зображення з камер виводиться на монітори лісництв та обласного управління. У майбутньому заплановано встановити дві нові камери.
Як працює комплексна система реагування на лісові пожежі "Азимут"
У разі виявлення пожежі, методом засічок із кількох камер на електронній карті лісового масиву підприємства визначаються точні координати загоряння. Диспетчер відправляє координати на GPS-трекер пожежного автомобіля, в якому прокладається маршрут до місця загоряння.
Оперативний черговий у реальному часі відслідковує переміщення пожежних автомобілів та коригує їхні дії.
Переваги системи:
- автоматичне отримання даних з камер спостереження підприємства;
- визначення місця виникнення пожежі, як у вигляді адреси (лісництво, квартал, виділ), так і у вигляді координат (широта, довгота);
- визначення найбільш доступних за часом маршрутів до місця пожежі та водозаборів;
- відправлення повідомлення про координати пожежі та водозаборів на протипожежні автомобілі каналами GSM зв’язку до GPS-навігаторів, які автоматично прокладають відповідні маршрути прямування по карті лісових доріг;
- відстеження руху пожежного автотранспорту при гасінні пожеж;
- відстеження дій, які направлені на ліквідацію пожежі з часу її виникнення до гасіння;
- збереження маршрутів пересування пожежного автотранспорту та статистики поїздок для подальшого аналізу та проведення навчань;
- охорона.
2021-09-30 12:51:41