Українські вишивальниці створять рельєфну карту країни

Вишивальниці з усієї України створять 70 фрагментів у різних техніках вишивки, які потім об’єднають у рельєфну мапу.

Візіком,  maps API, Україна, креативна карта,

Про це повідомляє радіо “Місто над Бугом”, передають повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на Мою Вінницю.

Читайте також: Спробуйте Visicom API — проба грошей не коштує!

Під час карантину в інінціаторки проєкту Ольги Петлюк виникла ідея створити щось змістовне і масштабне. Тому дівчина запропонувала знайомим вишивальницям з Вінниці об’єднатися у створенні мапи України, вишивши її фрагментарно у різних техніках.

Хотілось це все зробити професійніше: відкрити сторінку, розповідати про дівчат, про всіх тих, хто бере участь. Мене підтримала моя подруга, яка є дизайнеркою, ілюстраторкою проекту. Вона нам розробила інформаційні карти, підібрала кольори, які потрібні для основи вишивки. Ці всі нюанси відразу змінили ставлення до цього проекту, воно стало серйознішим, - розповіла Ольга Петлюк.

Проєкт "Art Map Ukraine" одразу запустили в роботу, а долучитися до створення мапи виявляли бажання все більше дівчат. Таким чином спільна мета об’єднала 70 вишивальниць.

Це і Франківськ, Харків, з Києва дуже багато дівчат, Миколаївська область, Одеса і навіть є одна дівчина з Ізраїлю, у якої українське коріння: обидві бабусі - українки. Вона також дуже загорілася. Хоча з Ізраїлю доставка сюди фрагменту певний час займає, вона сказала, що зробить його швидше - не за місяць, а за 2 тижні, - зауважила Ольга Петлюк.

Розмір кожного фрагменту 1010 см. Роботу виконують в різних техніках та різними матеріалами: це вишивка хрестиком, гладдю, об’ємною гладдю, плетіння та вишивка бісером, вишивка натуральним камінням. Одна з дівчат для створення Карпатських гір використала каміння з намиста. Ольга Петлюк каже, що навмисне не обмежувала учасниць проекту у творчості, щоб мапа вийшла креативною та самобутньою. За розміром мапа буде 70100 см. А фрагменти для вишивки дівчата отримали шляхом жеребкування.

Чому саме рельєфна карта України? Ну погодьтесь - це нереально гарно, натуральні природні відтінки, структура та краса нашої України! Що ще потрібно для творчих людей! І саме дивлячись на цю карту розумієш - Україна єдина! Без кордонів та меж! Що нас об'єднують улюблені Карпатські хребти на чолі з Говерлою, та скалисті вершини Криму. Безкраї полонини та степи. Улюблені річки та озера, - зазначають організатори в дописі в соцмережах.

Читайте також: