На Закарпатті з підпалами сухостою борются за допомогою еко-карти і дронів

Екоактивістам зі Свалявщини вже вдалося зменшити кількість випадків підпалів, і на цьому функції дрона в ОТГ тільки починаються.

Візіком,  maps API, Закарпаття, еко-карти, дрони,

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на Рубрику.

Читайте також: Спробуйте Visicom API — проба грошей не коштує!

Навесні 2020 року Верховна Рада України ухвалила закон, який посилює відповідальність за спалювання сухої трави. Штраф за незаконні підпали, які призводять до знищення або пошкодження рослинності вогнем, підняли у 18 разів – з 5100 грн до 91800. Максимальний штраф за підпали рослинності навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, сягнув 153 тисячі гривень.

Але по факту, величезне підвищення штрафів за цю шкідливу діяльність паліїв мало налякало. Варто лише згадати, як восени минулого року задихався від отруйного повітря Київ, поблизу якого ДСНС щоденно фіксувала по 40-50 займань трави і торфовищ. Не легше приходилося і іншим містам.

Ось і цьогоріч, щойно зійшов сніг, над Україною знову знявся дим. "Палили, палимо і будемо палити" — українські "герострати" посилаються на "досвід предків" та відчувають себе досить впевненими у своїй безкарності. Адже на практиці, як визнають самі працівники Державної служби надзвичайних ситуацій, таку людину дуже важко спіймати за руку та притягнути до адміністративної відповідальності.

В Свалявській ОТГ Закарпатської області на допомогу ДСНС-никам прийшли екоактивісти. Кожного дня учасники молодіжної ініціативної групи "Еко Свалявщина" проводять повітряні полювання за паліями за допомогою квадрокоптера.

Екологічна група, яка має на меті поширення екологічних знань та культури серед жителів Свалявської ОТГ, була створена небайдужими мешканцями громади.

Як розповів один з активістів групи, Василь Петрус, у листопаді 2020 року Посольством Великої Британії в Україні було оголошено проведення грантового конкурсу на Західній Україні. Потрібно було зібрати не менше двох с половиною десятків людей, які хочуть щось змінювати у своїй громаді. Так з'явилася молодіжна ініціативна група Свалявської ОТГ. В ході тренінгів, які проводилися в рамках проекту, учасники групи підготували свій проект екологічного напрямку, а саме збір і сортування пластикового сміття. На грантові кошти закупили сміттєві контейнери, обладнання для пресування і дрон, щоб моніторити рівень забрудненості території громади.

Дрони проти паліїв трави

Вже під час створення екологічної карти громади, у учасників еко-проекту виникла ідея, що за допомогою дрона можна знаходити порушників, які палять сухостій. Активісти запропонували цю ідею ДСНС, яку вогнеборці з радістю підтримали.

Тепер, — каже Василь Петрус, — у нас заплановані спільні патрулювання. Ми піднімаємо дрон, знаходимо місце підпалу, можливих порушників і скоординовуємо туди патрулі.

Читайте також: