Школяр розробив систему моніторингу і оперативного реагування на спалювання сухого листя

Прикарпатський школяр, учень ліцею імені Івана Пулюя Мирослав Возняк розробив систему моніторингу і оперативного реагування на спалювання сухого листя і сміття з використанням соціальних мереж.

Візіком,  maps API, система моніторингу, спалювання листя,

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на Галицький кореспондент.

Завдяки цьому він став “Кращим винахідником-2021”, інформує Суспільне Карпати.

Читайте також:

Пожежі внаслідок спалювання листя — дуже болюче питання. Тож я вирішив створити програмний комплекс, який буде дозволяти ековолонтерам і звичайним людям відстежувати і фіксувати такі підпали у соціальних мережах, — каже винахідник. — Такий мобільний додаток буде інформувати, де потрібно гасити пожежі. У додатку є карта і анкета.

За словами Мирослава Возняка, на карті фіксуватимуть місце підпалу, а в анкеті — місце, дату і рівень підпалу. Повідомлення про пожежу приходитиме тим, у кого є додаток. Таким чином, каже винахідник, можна легко зорієнтуватися, де пожежа. До гасіння таких загорань зможуть долучитися ековолонтери. Наступний крок — співпраця ековолонтерів та пожежників.

Мирослав Возняк зазначив, що мобільний додаток уже проходить стадію тестування. Вже невдовзі винахідник планує запустити його у вільний доступ для завантажування. Наразі додаток працюватиме на території Івано-Франківської міської ТГ. Однак з часом планують розширити його дію на усю територію України, щоб фіксувати великі лісові пожежі. Свій виграш у сумі п’ять тисяч гривень винахідник планує вкласти у подальший розвиток проєкту.

Звання “Кращий винахідник-2021” хлопець отримав за перемогу у ІІ міжнародному учнівському конкурсі “Врятуймо планету разом!”, розповіла директорка Івано-Франківського центру освітніх інновацій Марія Починок. На базі цього Центру відбулися змагання винахідників. За словами Марії Починок, всього на конкурс подали 47 проєктів, 21 з них — призові місця. Крім України, участь у конкурсі взяли учні з Чехії, Латвії, Канади, Франції та Нідерландів.

Серед робіт-переможців — прилад для переробки пластику, сканер температури, інтелектуальна гра “Лазерний лабіринт”, ековироби, Smart Bus, спосіб економного використання води у домашніх умовах, крафтовий папір з опалого листя, фермерські альтернативи, медичні та біологічні дослідження, термоелектричний пристрій для централізованого опалення, технології розумного будинку і способи сортування сміття, — розповіла Марія Починок.

До слова, це не перший винахід ліцеїста. Раніше учень розробив “Мобільний додаток в умовах пандемії”, який інформує жителів та гостей Івано-Франківська, у яких місцях є найвищий та найнижчий ризик захворіти на COVID-19.

Наші продукти:

  • Visicom API (набір сервісів, що дозволяють використовувати картографічні дані та технології Візікому в своїх проектах).
  • Візіком карти (детальна карта України та інших країн, каталог підприємств, компаній і цікавих місць (POI), розрахунок автомобільних маршрутів тощо).
  • Візіком трекер (додаток для передачі інформації про ваше місцезнаходження в реальному часі за допомогою телефону або іншого пристрою під керуванням Android)