Продаж землі: які документи необхідно мати

Міністр аграрної політики і продовольства України Роман Лещенко напередодні запуску ринку землі в середу, 30 червня, оприлюднив список документів, необхідних для продажу землі.

Візіком,  maps API, земля, продаж, документи,

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на Кореспондент.

Так, власник земельної ділянки зобов'язаний мати його кадастровий номер, зареєструвати право власності і мати виписку з Держреєстру прав власності в паперовому або електронному вигляді.

Лещенко пояснив, що наявність кадастрового номера земельної ділянки можна перевірити на публічній кадастровій карті України на сайті http://surl.li/ydva. У разі його відсутності власнику ділянки потрібно звернутися до розробника документації із землеустрою для виготовлення технічної документації щодо встановлення або відновлення меж ділянки в натурі і зареєструвати ділянку в Державному земельному кадастрі. Після цього ділянці буде присвоєно кадастровий номер.

Читайте також:

Також він розповів, що реєстрацію права власності в Державному реєстрі прав на нерухоме майно можна отримати в сільських, селищних та міських радах, нотаріусів або центрах надання адміністративних послуг.

Для реєстрації необхідна виписка з Державного земельного кадастру, копія та оригінал паспорта та ідентифікаційного номера, сплата адміністративного збору та документ про права на ділянку (державний акт на право власності на землю, договори купівлі-продажу, дарування, міни, рішення суду, свідоцтво про право на спадщину). Після реєстрації права власності на землю власник отримує паперову або електронну виписку з Держреєстру прав.

Реєстрація права власності в Державному реєстрі прав на нерухоме майно та зазначений пакет документів можуть гарантувати право користування, володіння/розпорядження земельною ділянкою і допоможе уникнути багатьох ризиків, - підсумував Лещенко.

Нагадаємо, ринок землі запрацює з липня. Відповідно до закону, перші два роки землю продаватимуть тільки громадянам України і не більш як 100 гектарів в одні руки. Після цього купувати гектари дозволять українським юридичним особам та не більш ніж 10 тисяч гектарів в одні руки.

Дивіться також:

  • Visicom API (набір сервісів, що дозволяють використовувати картографічні дані та технології Візікому в своїх проектах).
  • Візіком карти (детальна карта України та інших країн, каталог підприємств, компаній і цікавих місць (POI), розрахунок автомобільних маршрутів тощо).
  • Візіком трекер (додаток для передачі інформації про ваше місцезнаходження в реальному часі за допомогою телефону або іншого пристрою під керуванням Android)