З'явилося 3D-відео третього польоту марсіанського вертольота Ingenuity

Національне управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) опублікувало 3D-відео третього польоту вертольота Ingenuity над поверхнею Марса.

Політ відбувся 25 квітня і пройшов успішно.

Візіком,  maps API, дрон, Марс,

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на 24tv.

Фільмування проводилося за допомогою пари камер, прикріплених до щогли марсохода Perseverance, з яким Ingenuity був доставлений на Марс. Потім зображення були відправлені на Землю, де вчені-інженери NASA візуалізували політ у 3D.

Читайте також:

Для цього вони спочатку склали зображення у відеоролик, а потім перепроєктували кадри, щоб забезпечити перегляд у стерео шляхом накладення двох зображень, знятих під різними кутами. При перегляді відео за допомогою окулярів з лінзами різних кольорів виходить стереоскопічний 3D-ефект.

У ролику видно, як Ingenuity підіймається на висоту в 5 метрів і потім летить у бік приблизно на 50 метрів. Цей рекорд протримався недовго, оскільки вже 30 квітня дрон пролетів 266 метрів, перебуваючи у польоті 117 секунд.

Зараз Ingenuity перебуває в очікуванні подальших інструкцій від центру управління в новому районі Марса, куди він дістався у ході п'ятого польоту.

Дивіться також:

  • Visicom API (набір сервісів, що дозволяють використовувати картографічні дані та технології Візікому в своїх проектах).
  • Візіком карти (детальна карта України та інших країн, каталог підприємств, компаній і цікавих місць (POI), розрахунок автомобільних маршрутів тощо).
  • Візіком трекер (додаток для передачі інформації про ваше місцезнаходження в реальному часі за допомогою телефону або іншого пристрою під керуванням Android)