Український бізнесмен купив компанію, що будує завод із виробництва мікросупутників

Власник американської Noosphere Ventures український бізнесмен Максим Поляков придбав контрольний пакет Dragonfly Aerospace (ПАР) - компанії з 20-річним досвідом роботи у сфері високих технологій, супутникових знімків і корисних навантажень, що будує нині завод із виробництва мікросупутників.

Візіком,  maps API, Noosphere Ventures, Dragonfly Aerospace,

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на Інтерфакс.

Ця покупка зміцнює статус Dragonfly Aerospace як критично важливого компонента вертикально інтегрованої космічної екосистеми, яку створюють Поляков і Noosphere Ventures, до якої входять Firefly - постачальник космічних запусків за конкурентними цінами, EOS Data Analytics (EOSDA) - компанія супутникових даних та аналітики з власними радіолокаційними й оптичними супутниковими угрупованнями, а також SETS - фірма з виробництва космічних двигунів, - наголошується в прес-релізі на сайті південно-африканської компанії у вівторок.

За словами Полякова, які наведено у повідомленні, технологія Dragonfly забезпечує високоякісні зображення в широкому діапазоні спектрів і дозволів, які мають вирішальне значення для моніторингу планети і створення інтелектуального сільського господарства, що захищає біорізноманіття.

Читайте також:

Dragonfly Aerospace оголосила на Міжнародному конгресі космонавтики 2020 року про укладення угоди з EOSDA, що входить у портфель Noosphere Ventures, на постачання двох великих тепловізорів Dragonfly для супутників компанії.

EOSDA раніше оголосила про свої плани із запуску першого у світі супутникового угруповання, орієнтованого на сільське господарство, яке також допоможе вирішити глобальні проблеми, такі як зміна клімату, деградація земель та екологічні загрози.

Наразі у Dragonfly Aerospace зайнято більше ніж 100 співробітників, компанія інвестує в проектно-виробничий комплекс у ПАР під Кейптауном для збірки до 48 супутників на рік від 50 до 600 кг і тепловізорів.

Довідково:

  • Firefly Aerospace (спочатку - Firefly Space Systems) - створена в 2014 році в Техасі (США) приватна американська компанія, яка здійснює розробку сімейства РН легкого класу нового покоління. Компанію у 2017 році перезапустив Поляков, включивши її до складу Noosphere Ventures (Менло-Парк, Каліфорнія). Штаб-квартира Firefly базується в Техасі, офіси компанії працюють у Вашингтоні, Токіо (Японія) і Дніпрі (Україна).
  • У червні 2018 року Firefly уклала угоду про стартові послуги (Launch Services Agreement, LSA) з британською Surrey Satellite Technology Limited (SSTL) на забезпечення в 2020-2022 роках запусків малих супутників за допомогою РН нового покоління Firefly Alpha.
  • Потім Firefly Aerospace отримала контракт від NASA з доставки корисного навантаження на поверхню Місяця за допомогою місячного модуля Blue Ghost на суму $93,3 млн й уклала угоду про послуги із запуску (LSA) з компанією-розробником обладнання та авіоніки Adaptive Launch Solutions (ALS), яке передбачає чотири запуски ракети Alpha, починаючи з 2021 року.
  • Цього року Firefly Aerospace заявила про плани залучити $350 млн на масштабування виробництва і створення ракети середнього класу - Firefly Beta.
  • Крім ракет Alpha і Beta, Firefly Aerospace працює над створенням орбітального транспортного засобу (OTV), відомого як космічний буксир, для доставки супутників із ракети на певну орбіту - й місячного посадкового модуля під назвою Genesis для NASA.

Дивіться також:

  • Visicom API (набір сервісів, що дозволяють використовувати картографічні дані та технології Візікому в своїх проектах).
  • Візіком карти (детальна карта України та інших країн, каталог підприємств, компаній і цікавих місць (POI), розрахунок автомобільних маршрутів тощо).
  • Візіком трекер (додаток для передачі інформації про ваше місцезнаходження в реальному часі за допомогою телефону або іншого пристрою під керуванням Android)
2021-04-28 15:03:26