Собака-робот допомагає у розробці карти радіаційного забруднення Чорнобиля
На території Чорнобильської зони вперше провели польові випробування робота-собаки на ім'я Spot. За його допомогою виміряли рівень радіаційного забруднення у важкодоступних місцях.
Про це повідомили у пресслужбі Державної агенції з управління зоною відчуження, пере передають Новини картографії від Візіком з посиланням на Газету по-українськи.
Читайте також: Спробуйте Visicom API — проба грошей не коштує!
Випробування провела група вчених Бристольського університету спільно з Центральним підприємством по поводженню з радіоактивними відходами.
Робот-пес має жовто-чорний окрас. Він виконує призначення різного типу. Машина підіймається по сходах і пересувається погрунтоваками. Його створила компанія Boston Dynamics/
Ми приїхали, аби з допомогою роботизованих платформ скласти мапу поширення радіоактивного забруднення. А також для випробування нашої техніки та налагодження нових контактів, – сказав науковий працівник Boston Dynamics Девід Меґсон-Сміт.
Ми багато працювали з організаціями ядерної сфери у Великій Британії. Але ще ніколи не були у таких складних зовнішніх умовах як у Чорнобилі. Працювати на території АЕС – це для нас унікальна можливість, — додав він.
Крім жовто-чорного робота-пса, вчені використали безпілотні літальні апарати, наземні роботизовані системи та датчики-сканери.
Досліди провели на території двох секторів. В пункті тимчасової локалізації радіоактивних відходів "Рудий ліс" і в місці захоронення радіоактивних відходів "Підлісний" та "Буряківка.
Пса Spot "вигуляли" по території Чорнобильської АЕС. Він пройшов по коридорах блоку в спеціальних захисних бахілах, як і в співробітників станції.
Робот-собака і безпілотний апарат зібрали дослідникам зображення в 3-D форматі та карту розподілу активності радіації на двох пунктах.
Тепер дослідники зможуть оновити карти радіаційного забруднення на ділянках, де проводилося обстеження.
Читайте також:
- Зимувальні ями на Запоріжжі нанесли на карту
- Завершився збір матеріалу для розробки цифрової 3D-моделі Трахтемирова
- У Полтаві запрацювала онлайн-мапа з пам’ятками археології та історії
- Конотопська ОТГ бореться з пожежами за допомогою спеціальної карти
2020-10-27 12:23:20