Лісівники Житомирщини розроблять карту пожежних водойм

Лісівники Житомирщини в минулому році облаштували понад 350 пожежних водойм. Роботи ці ведуться весь час, коли тільки дозволяють погодні умови.

Візіком,  maps API, карта пожежних водойм,

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на 0412.

Читайте також: Спробуйте Visicom API — проба грошей не коштує!

До початку пожежонебезпечного періоду ми облаштуємо водойму у кожній майстерській дільниці, - таке завдання озвучив колегам начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк. - Таким чином матимемо їх у лісах та на прилеглих територіях 850 одиниць.

Варто зазначити, що до пожежонебезпечного періоду наступного року в держлісгоспах області почали готуватися відразу, як тільки трохи спала вогняна напруга. До уваги взяли усі проблемні моменти, котрі поставали перед лісівниками в ході приборкання лісових пожеж навесні минулого року.

Серед першочергових завдань - облаштування пожежних водойм. Адже навесні 2020-го ті, хто приборкував вогонь у лісах північної частини нашої області, стикнулися із великою проблемою нестачі води. Виявилося, що через безсніжну зиму та суху весну відомі лісівникам не один десяток років водойми пресохли повністю. І часто-густо, щоб набрати води, пожежним машинам потрібно було подолати немалу відстань.

Тому від початку літа лісівники проінспектували всю територію лісогосподарств та навіть прилеглу до них на предмет виявлення низинних місць, де можна облаштувати водойму. Після цього провели розчищення, поглиблення дна та побудували пірси для забору води.

Відтак на сьогодні держлісгоспи мають таких водних обєктів понад 400 – від 1 до 8 в кожному лісництві в залежності від площі та складу насаджень. Нині тривають роботи щодо створення спеціальної карти, на яку будуть нанесені усі водойми із зазначенням координат. Такі карти матимуть усі, хто братиме участь у доправлянні води на пожежу. Таким чином роботи з ліквідації загорянь будуть проводитися значно оперативніше та злагодженіше.

Читайте також:

2021-01-12 11:49:34