Суперкомп’ютер допоможе у створенні тривимірної карти Всесвіту

27 травня в Національній лабораторії Лоуренса Берклі в Каліфорнії запрацював Perlmutter - один з найпотужніших суперкомп’ютерів у світі.

Він допоможе людству у багатьох сферах — від створення тривимірної карти Всесвіту до пошуку екологічно чистих джерел енергії.

Візіком,  maps API, Perlmutter, карта, Всесвіт,

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на НВ.

Вчені активно використовують моделювання, щоб прогнозувати і покращувати наявні системи, йдеться у повідомленні.

Якщо спрощувати, то зазвичай це працює приблизно так: існує певний досліджуваний об'єкт. Вчені «згодовують» інформацію про нього комп’ютеру; той її обробляє, прораховує різні показники, які можуть на нього вплинути, після чого видає модель цього об'єкта — ідеальним прикладом є симуляція історії нашого Всесвіту або моделювання падіння астероїда на Землю.

Читайте також:

Для цього дослідникам потрібні комп’ютери — і, звичайно ж, чим потужніше, тим краще. Певна річ, зараз дедалі актуальнішими стають розмови про квантові комп’ютери, які в перспективі дадуть фору будь-якому створеному зараз суперкомп’ютеру, однак про них як про щось реальне ми зможемо заговорити в кращому випадку в наступному десятилітті. А то й пізніше. Але ми ж хочемо розвиватися тут і зараз, вірно?

У цьому нам і повинен допомогти Perlmutter, який стане найпотужнішим суперкомп’ютером, який буде в розпорядженні вчених. Звичайно, можна відразу ж згадати про страшні прогнози про озлоблений ШІ, який вирішить захопити планету, проте, як видно, Perlmutter буде добрягою. Суперкомп’ютер названий на честь астрофізика Сола Перлматтер, що отримав Нобелівську премію за свою роботу, яка привела до відкриття темної енергії в 2011 році.

Дивіться також:

  • Visicom API (набір сервісів, що дозволяють використовувати картографічні дані та технології Візікому в своїх проектах).
  • Візіком карти (детальна карта України та інших країн, каталог підприємств, компаній і цікавих місць (POI), розрахунок автомобільних маршрутів тощо).
  • Візіком трекер (додаток для передачі інформації про ваше місцезнаходження в реальному часі за допомогою телефону або іншого пристрою під керуванням Android)