Айтішник фотографує старі будинки і картографує їх

Черкаський ІТ спеціаліст Віталій Пітвало фотографує черкаські історичні споруди і переносить їх на карту.

Він переконаний: архітектура міста змінюється, а отже, вже за кілька років більшість таких автентичних будинків зникнуть як із вулиць міста, так і з онлайн-карт.

Візіком,  maps API, Черкасии, карта,

Про своє хобі Віталій розповів кореспондентці “18000”, повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на 18000.com.ua.

Хлопець уже тривалий час цікавиться архітектурою та історією Черкас. Усе почалося три роки тому.

Я часто помічав, що з’являється якась стара світлина Черкас, і всі такі: вау, ностальгія. І ці фото з’являлися просто в чатах, групах, вони не були систематизовані. Згодом уже почали з’являтися питання “А де це?”, оскільки певні території Черкас уже змінилися до невпізнаваності. І я подумав: можна зробити сайт, де викладати ці фото, збирати їх разом, – розповідає Віталій Пітвало.

Так народився його проєкт retro.ck.ua. Це – карта, на якій розміщені старі світлини міста. Нині у мережу завантажено близько 500 таких фотографій. Чекають своєї черги в архіві ще близько 2000 світлин.

Нині на сайті retro.ck.ua – близько пів тисячі історичних світлин Черкас

Проте хлопець вирішив піти далі – не просто завантажувати світлини старовинного міста, а й сканувати старі будівлі, робити їх на карті об’ємними.

Але три роки тому технології не дозволяли робити цього задешево. Були лише промислові сканери, які використовуються у будівництві, архітектурі, які коштували дуже дорого, – говорить Віталій.

На допомогу прийшой новий айфон, випущений минулоріч. У ньому є технологія LiDAR, що дозволяє фотографувати об’єкти і накладати на них текстуру. Сканування фасаду одного будиночка займає менше п’яти хвилин.

На сьогодні на карті з’явилися вже перші п’ять старовинних будинків Черкас.

Ми з другом прогулювались і відсканували близько 10 будиночків. Але так, щоб добре вийшли, лише 5, – ділиться Віталій. – Чим більший будинок, тим важче його відсканувати. Наприклад, програма не завжди добре сканує вікна. Наступного року має вийти новий айфон. Може, він буде краще сканувати.

“Зникаючі Черкаси” – саме таку назву має новий проєкт Віталія Пітвала.

Чому така назва? Бо вони зникають. Йде суцільна забудова, багато будинків зносять. Вони зникають і з часом цієї автентики вже не буде, буде просто сучасна високоповерхова забудова, – констатує черкаський ІТ-шник.

Нині він шукає волонтерів, які б разом із ним сканували будинки Черкас і допомагали наносити їх на карту.

Шукаю власників айфону 13, яким цінна історія міста і які можуть посканувати і скинути мені ці моделі. Це нескладно дуже. А я вже накладу їх на карту, – говорить Віталій.

Читайте також: