Одеса дерусифікує назви своїх вулиць

Мер Одеси Геннадій Труханов заявив, що він планує перейменувати міські вулиці й площі, які названі на честь Росії чи її діячів.

Візіком,  maps API, Одеса, дерусифікація,

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на УП.

Триває четвертий місяць кровопролитної війни з російськими окупантами! День за днем українці виборюють своє право жити у вільній і незалежній країні. І з кожним днем слова "братський народ" виглядають все більш лицемірно й цинічно.

Одеса зазнала своїх втрат у цій війні. І ми не хочемо мати нічого спільного з державою, яка сьогодні намагається стерти наше місто, нашу країну з лиця землі. Зокрема, ідеться про назви одеських вулиць, котрі ніяк не пов’язані з історією Одеси!

Вважаю, що такі вулиці як Новомосковська, Бородінська, Курська, Воронезька, Чапаєва та інші повинні бути перейменовані, сказав він.

Довідково

  • Мер Одеси пояснив, що рішення про перейменування будуть ухвалювати за рекомендаціями історико-топонімічної комісії депутати міськради.
  • За його словами, відповідно до чинного законодавства, 24 вулиці Одеси не мають назв українською мовою. Ще 19 вулиць треба перейменувати, бо вони пов’язані з радянським тоталітарним минулим.

Читайте також: