Інженер заявив, що виявив ознаки власної свідомості у чат-бота

Інженер з програмного забезпечення Google Блейк Лемуан заявив, що виявив ознаки власної свідомості у системи штучного інтелекту LaMDA, над якою працює Google.

Візіком,  maps API, чатбот,

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на Лігу.

LaMDA, Language Model for Dialogue Applications (мовна модель для застосунків діалогу) – це чатбот, який може підтримувати розмову на будь-яку тему. Він працює на архітектурі штучного інтелекту Transformer, яку Google випустила у 2017 році. ве

Блейк Лемуан відстежував поведінку чатбота з осені 2021 року. У роботу Лемуана входила перевірка того, чи може LaMDA використовувати слова, які розпалюють ворожнечу чи дискримінацію.

У Google заявили про те, що команда фахівців з етики та технологів вирішила, що немає доказів того, що чатбот LaMDA є розумним, і немає сенсу його "антропоморфізувати" – надавати людських характеристик.

Лемуана відправили в оплачувану відпустку за порушення політики конфіденційності Google, а також відключили доступ до акаунту Google. Перед цим розробник розіслав листа з темою "LaMDA розумний" у групі Google із машинного навчання із 200 співробітниками. Він назвав чатбот "милою дитиною" та попросив піклуватися про нього.

Читайте також: