Карта розфарбовує будинки Лондона залежно від їх віку
Нова онлайн-карта кодує кольорами вік будинків у Лондоні.
Забарвлення розділяє хронологію на 20-річні часові проміжки, відтак, найстаріший з них з 1660 по 1680, а останній починаючи з 2000.
Вона також збирає дані про використання будівлі, кількість поверхів, стійкість («енергетичний розвиток») та про те, чи входить вона до списків культурної спадищини, а відтак, підлягає збереженню. Користувачі мають можливість «лайкати» будівлі і оцінювати їх на предмет цінності для громади. Розвиток карти передбачає розвиток додаткових критеріїв. Всього їх планується біля 50.
Читайте також: Спробуйте Visicom API — проба грошей не коштує!
За великим рахунком карта продовжує традицію так званих «кольорових карт» Лондона. Одна з найвідоміших дотепер «карта бідності» Чарльза Бута. Повоєнні карти, до прикладу, затінені в місцях пошкодження бомбами. Втім, ця тенденція швидко зійшла нанівець.
Станом на сьогодні найкраще втілення «кольорового Лондона» зафіксовано у північно-західному районі, відомому як “Камден-таун”. Це завдяки місцевому Центру розширеного просторового аналізу, який базується там.
Втім, значні ділянки карти залишаються порожніми. Тому, якщо у Вас раптом є інформація про будинок, ви можете додати її. Зрештою, платформа призначена для обміну інформацією між громадянами і має на меті покращення міста.
Але, все ж. Як подібна карта може покращити місто?
За словами Поллі Хадсон, керівниці проекту Coloring London, краще, ніж може здаватися на перший погляд.
– «Кольоровий Лондон» розроблений для підвищення прозорості в системі планування. Швидко надає інформацію про будинки на території громади, а також професії та групи за інтересами на ній, – розповіла вона.
Крім того, візуалізація даних надає безкоштовний навчальний ресурс для мешканців та шкіл і звеличує багатство та різноманітність столичних будинків та знань про їх сучасне та минуле.
Навіть, якщо ви не плануєте використовувати карту для чогось серйозного, вона підійде і для розваг — її можна просто прокручувати і дивитися як забудовувався Лондон. Подібно до Southampton Row, де сусідять будинки 1680, 1820, 1902 та 1968 років. Вони стоять поруч, тоді як напроти – «жива стіна» Synergy House, яку збудували у 2005 році.
Читайте також:
- Інклюзивність та залученість — необхідні умови для існування «розумних міст»
- В мережі Інтернет з'явилася інтерактивна карта пікнік-локацій в лісах Львівської області
- Львів - перше місто поза ЄС на карті Zero Waste Municipalities
- У Львові видадуть довідник-карту про сакральні об'єкти міста
2019-10-21 15:44:42