Велетенський айсберг дрейфує по морям і картам

Велетень, що відколовся від антарктичного шельфового льодовика Ларсен-C 12 липня 2017 року, за даними ЄКА, нині знаходиться у водах Південної Атлантики, за 1050 км від місця розлому.

Візіком, maps API, айсберг

Про це повідомляє Science Ukraine, передають Новини картографії від Візіком.

Читайте також: Спробуйте Visicom API — проба грошей не коштує!

За весь час своєї подорожі на північ крижана гора A-68 втратила лише дві невеликих ділянки, зберігши основну частку своєї маси. У цих широтах води океану стають неспокійними, тому невдовзі ми можемо побачити часткову або повну руйнацію айсберга.

Хоча A-68 має відносно невелику товщину, він виявився доволі стабільним. Супутники ЄКА та NASA продовжать спостереження за айсбергом у відкритих водах, щоби зафіксувати будь-які зміни у його структурі.

Візіком, maps API, айсберг Траєкторія руху айсберга A-68 з липня 2017 року

A-68 відколовся від шельфового льодовика Ларсен С у липні 2017 року. Масивний пласт льоду площею 5 800 кв. км пішов у вільний дрейф водами Південного океану після критичного поширення розламу на льодовику, який вчені спостерігали у попередні роки. Зрештою, Ларсен C втратив 12% своєї площі та створив один з найбільших зареєстрованих айсбергів в історії людства.

Візіком, maps API, айсберг, Позиція A-68 у лютому 2020 року. З 2017 по 2019 рік A-68 знаходився неподалік місця свого народження, оскільки його пересування обмежувала морська крига.

Айсберг А68 за розмірами поступається лише B15, площа якого сягнула 11 000 кв. км. Останній з’явився в результаті тріщини на шельфовому льодовику Росса у 2000 році, проте вже незабаром розламався на менші частині.

Читайте також: