Геопросторовий аналіз і супутникові знімки зафіксували секретні табори

Експерти з геопросторового аналізу підтвердили журналістам, що локація таборів збігається із загальнодоступними даними з карт та супутників.

Візіком,  maps API, геопросторовий аналіз, супутникові знімки,

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на detector.media.

Китайський блогер під псевдонімом Гуань Гуань опублікував 19-хвилинне відео із засекреченими таборами перевиховання у Сіньцзяні, яке він таємно зняв під виглядом туриста. Про це пише Daily mail.

Блогер відвідав вісім міст у Сіньцзяні, де виявив 18 таборів, у тому числі один великий центр у районі Дабаньчен, всередині якого висять плакати з гаслом «Реформа через працю». За його словами, цей табір розрахований на 10 000 ув'язнених, а його стіни, заввишки близько восьми метрів, простягаються майже на кілометр.

Він зазначив, що кожна установа має колючий дріт на парканах, сторожові вежі, поліцейські контрольно-пропускні пункти, армійські казарми та військові машини. Блогер стверджує, що багато зі знятих ним таборів взагалі жодним чином не відзначені на картах.

Під час своєї подорожі Сіньцзяном Гуань намагався виглядати як турист, але розумів, що все одно може викликати підозру. Тому все знімав на приховану камеру, сховану в рюкзаку. Йому вдалося зафіксувати режимні установи, проходячи повз них пішки, проїжджаючи машиною, а також пробравшись поповзом на віддалені від об'єктів узвишшя.

Довідково:

  • Daily mail припускає, що відео зняли у 2020 році. Хоча немає можливості точно верифікувати інформацію, експерти з геопросторового аналізу підтвердили журналістам, що локація таборів збігається із загальнодоступними даними з карт та супутників.
  • У Сіньцзяні, згідно зі звітами ООН та даними журналістів, є табори перевиховання для етнічних та релігійних меншин, серед яких уйгури, казахи та киргизи. Китай заперечує наявність таких таборів та називає їх «центрами професійного навчання». Відомо, що через них пройшли близько 7,7 млн осіб.

Читайте також: