Бігова стежка у формі карти України стала рекордсменом

Бігова стежка "Лісова Україна", яку створили в Зарічанському лісництві житомирські бігуни-аматори, увійшла до Книги рекордів України.

Візіком,  maps API, карта України,

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на suspilne.media.

Про це Суспільному розповів автор ідеї – бігун-аматор Юрій Мілованов.

За його словами, у категорії "Розміри" їхню стежку "Лісова Україна" визнали найбільшою лісовою стежкою у формі карти України. Протяжність маршруту цією стежкою складає 10 кілометрів.

Стежку ми проклали ще у 2020 році, презентувавши її на День незалежності України. Я давно створюю собі та друзям маршрути у вигляді різних малюнків. Захотілося зробити щось особливе. В Україні є стежки та вело маршрути, прокладені у формі різних малюнків. Але всі вони переважно проходять через уже існуючі дороги. Наша стежка вирізняється тим, що ми дійсно самі її проклали – нам довелося розчищати чагарники, прибирати повалені дерева, загрібати листя. Все це наша команда, яка складається з 23 людей, робила власноруч. Також ми вдячні "Зарічанському лісництву", працівники якого допомагали нам розчищати стежку, а тепер допомагають підтримувати її в належному стані, – каже Юрій Мілованов.

Завантажити трек на стежку "Лісова Україна" можна тут.

Кожен із 23 членів команди, котрі працювали над прокладанням стежки, отримає свій диплом від Книги рекордів України. Кореспондентам Суспільного Юрій Мілованов розповів, що виношує ідею ще однієї стежки, котра буде більш масштабною – настільки, щоб потрапити у світову Книгу рекордів.

Я тут десь читав, що один білорус у Севастополі встановив якийсь там рекорд і цей рекорд зарахували Росії. І тоді я вирішив, що треба створити ще одну стежку у формі контурів України – настільки велику, щоб потрапити у Книгу рекордів Гіннеса, аби весь світ зміг дізнатися як виглядає Україна на карті, і що Крим, як і Доннеччина та Луганщина – це Україна, а не Росія, – говорить спортсмен.

Наразі Юрій Мілованов з командою працюють ще над однією ідеєю – вони вже почали працювати над 50-кілометровою лісовою стежкою у формі карти України, яка починатиметься у Барашівці і тягнутиметься до Денишів.

Для бігунів це трохи завелика дистанція, тому ми зараз ведемо перемовини з одним із клубів квадроциклів, каже Юрій Мілованов. З його слів, у подальшому стежкою зможуть користуватися всі охочі.

Читайте також: