Коронавірус, планета і екологія: карантин рятує планету
Пандемію коронавірусу нині порівнюють зі світовою війною. В той же час, науковці вражають несподіваними заявами: «вірус століття» позитивно вплинув на екологічну ситуацію на всій планеті. Як саме і що буде далі?
Читайте в статті сайту 24 каналу, передають Новини картографії від Візіком.
Читайте також:
Спробуйте Visicom API — проба грошей не коштує!
Нещодавно НАСА та Європейське космічне агентство оприлюднили оптимістичну новину: супутники зафіксували значне зниження рівня забруднення повітря на території Китаю і сусідніх держав. Для наглядності НАСА представила два фото з космосу. Порівняйте самі: на першому — ситуація в Китаї з 1 по 20 січня, на другому — з 10 по 25 лютого, вже після того, як влада КНР запровадила карантин.
Причина «очищення» Китаю цілком зрозуміла — карантин передбачає закриття або обмеження роботи підприємств плюс обмеження руху всіх видів транспорту. Як наслідок, викиди парникових газів знизились на 25%, а надзвичайно шкідливого оксиду азоту (NO2) — на 37%! Навіть екологи-оптимісти не могли уявити, що буквально за місяць можуть статися такі разючі позитивні зміни. І це при тому, що Китай — один з найбільших забруднювачів повітря на планеті (щороку на КНР припадає близько 30% всіх викидів вуглекислого газу в світі).
Згодом аналогічні покращення були зафіксовані і в інших країнах — там, де спалахували «вогнища» коронавірусу, і влада запроваджувала карантин. Так було у Південній Кореї, Ірані й Італії. Зараз ця тенденція прослідковується у Франції, Іспанії, Німеччині, Чехії, Польщі…
А ЩО У НАС
Україна не стала винятком. У першу чергу — Київ. Карантин діє лише тиждень, але вже помітні позитивні зрушення: за даними SaveEcoBot, викиди парникових газів і оксиду азоту серйозно зменшилися.
Але найяскравіший приклад екологічної «реабілітації» продемонструвала знаменита Венеція, яка перебуває в самісінькому епіцентрі спалаху коронавірусу в Італії. Фото і відео з нині безлюдної туристичної Мекки облетіли весь світ. Після того, як тисячі моторних човнів припнули до берега, сталося справжнє диво: через кілька днів вода навколо міста і в каналах стала прозорою! До берегів Венеції повернулися лебеді і навіть дельфіни, яких там не бачили дуже давно.
Читайте також:
- Справжня карта «Зоряних воєн»: де знімали легендарну сагу?
- Карта у мобільному додатку допоможе зробити Карпати чистішими
- Геопросторові дані і захист екосистем
- Картографія і екологія: які ресурси корисні для вивчення стану планети
2020-03-21 20:32:10