Карти полів, захист рослин, норми добрив

Захист ґрунту в першу чергу забезпечується внаслідок використання більш великогабаритних машин, що дозволяє зменшити вплив на ґрунт.

Візіком,  maps API, грунт, добрива, карта,

Підвищується його родючість, накопичується більше води й поживних речовин. Попри те, що велика техніка останнім часом стала важче, ущільнення ґрунту неухильно знижується завдяки використанню шин більшого розміру з низьким тиском. Наприклад, сучасний 22-тонний колісний трактор впливає на ґрунт в межах всього 0,6 кг/см2, тоді як 3-тонний трактор потужністю 75 к.с., вироблений в 1970-х роках, чинить тиск 1,5 кг/см².

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на Агропортал.

У сучасних гусеничних тракторів показники тиску на ґрунт ще нижче. Позаяк у нового трактора John Deere 8RX площа плями контакту становить 4,6 м², тому тиск на ґрунт дуже низький — всього 0,4 кг/см². Більша пляма контакту також означає меншу глибину колії, що знижує не тільки ущільнення ґрунту, але й опір коченню. Як наслідок, це забезпечує більш низьку витрату палива і менші викиди CO2. Випробування показали, що таким чином можна знизити витрату палива на 10%, тому ця інновація може зробити серйозний внесок у захист клімату.

Читайте також:

Серед фермерів нерідко виникають дискусії з приводу внесення гною — цінного органічного добрива, яке, однак, необхідно правильно використовувати. Воно дає максимальний ефект у тому випадку, якщо вдається точно визначити потребу рослин у поживних речовинах, а також вміст цих речовин у гної. Сьогодні завдяки датчику John Deere HarvestLab є можливість його виміряти, взявши проби ґрунту і рослин. Датчик визначає точну кількість азоту, фосфору і калію, навіть якщо їхнє значення змінюється. Результати цих вимірів дозволяють будувати карти полів і міняти норми внесення на різних ділянках.

Карти завантажуються в додаток, внаслідок чого норми можуть автоматично регулюватися в режимі реального часу. Це гарантує точне внесення відповідно до потреб на конкретній ділянці поля для конкретних культур. Запобігає не тільки недостатньому, але і надмірному використанню добрив, що допомагає уникнути забруднення повітря і води, а також знижує потребу в мінеральних добривах. Для виробництва останніх витрачається велика кількість енергії, і при цьому залишається великий вуглецевий слід, тому цифровізація у сфері внесення добрив також благотворно позначається на екології.

Захист рослин сьогодні також передбачає високу точність внесення без передозувань агрохімікатів. Ця проблема вирішується за допомогою технологій точного землеробства — зокрема, автоматичної системи точного водіння AutoTrac, розумної системи контролю секцій SectionControl і розумної системи управління форсунками ExactApply.

Для захисту рослин, як і для внесення добрив, також складаються карти полів, які дозволяють змінювати норми в залежності від конкретної ділянки поля, густоти посівів, їхнього стану тощо.

Цифровізація — ключовий фактор, що дозволяє зробити сільське господарство більш стійким. Вона також допомагає досягнути більш високої прозорості, що допомагає фермерам завоювати довіру споживачів, — наголосив на церемонії відкриття президент підрозділу сільського господарства John Deere Маркварт фон Пентц.

Технології точного землеробства підвищують ефективність сільськогосподарських робіт і при цьому забезпечують захист навколишнього середовища, — додав експерт напряму «Технології майбутнього» професор Пітер Пікель. — Внаслідок запроваджень інновацій викиди СО2 можуть бути скорочені на 11% до 2030 року, а це дуже серйозні показники.

Дивіться також:

  • Visicom API (набір сервісів, що дозволяють використовувати картографічні дані та технології Візікому в своїх проектах).
  • Візіком карти (детальна карта України та інших країн, каталог підприємств, компаній і цікавих місць (POI), розрахунок автомобільних маршрутів тощо).
  • Візіком трекер (додаток для передачі інформації про ваше місцезнаходження в реальному часі за допомогою телефону або іншого пристрою під керуванням Android)