В Держгеокадастрі розкрили деталі запуску вільного ринку землі

Начальник управління Держгеокадастру Олексій Пінчук прокоментував запуск вільного ринку землі в Україні, запланований на 1 липня.

Візіком,  maps API, ринок землі, геокадастр,

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на Рубрику.

На запитання, за рахунок чого може зрости вартість земельних ділянок після запуску ринку землі, Пінчук відповів:

По-перше, завдяки ініціативі Держгеокадастру про заміщення нормативно-грошової та експертної оцінки, яка є зараз при формуванні ціни на земельну ділянку, на масову оцінку, яку по-іншому можна назвати ринковою. Тобто формування ціни на земельну ділянку буде відбуватися як зазвичай на ринку.

Читайте також:

За його словами, ціна земельних ділянок у різних регіонах буде відрізнятися залежно від якості грунту, природної зони, площі, місця розташування.

Коментуючи готовність Держгеокадастру до земельної реформи, Пінчук зазначив:

Загалом триває інвентаризація державних земель. Держгеокадастр відповідає саме за неї, ми завершуємо інвентаризувати державні землі. Що стосується приватних земель, то їх мають вносити в державну кадастрову систему власники таких земельних ділянок. Це саме стосується і комунальних земель.

Також він відповів на питання, чи можна продати приватну землю, не вносячи в Держгеокадастр:

Ділянка не вважається зареєстрованою, поки вона не внесена до Державного земельного кадастру. Тому треба буде зареєструвати, по-перше, спочатку ділянку, по-друге, право власності на таку ділянку, і тільки потім його можна реалізовувати шляхом оренди або продажу.

Дивіться також:

  • Visicom API (набір сервісів, що дозволяють використовувати картографічні дані та технології Візікому в своїх проектах).
  • Візіком карти (детальна карта України та інших країн, каталог підприємств, компаній і цікавих місць (POI), розрахунок автомобільних маршрутів тощо).
  • Візіком трекер (додаток для передачі інформації про ваше місцезнаходження в реальному часі за допомогою телефону або іншого пристрою під керуванням Android)