Українська студія надрукувала на 3D-принтері марсіанське поселення

Українська архітектурна студія Сергія Махна створила концепт поселення на Марсі.

Візіком,  maps API, 3D, Марс, поселення,

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на Хмарочос.

Концепт розробляли під час локдауну, коли команда Makhno Studio фантазувала на тему життя під землею в разі, якщо планета стане малопридатною для людей. Тоді ж з’явився концепт будинку-бункеру Plan B, про який ми вже писали.

Ідея бункеру поступово розвинулася у концепт Plan C — надрукованого на 3D-принтері марсіанського поселення.

Кільцеподібну структуру планують розташувати всередині кратера, котрий захищатиме від складних умов на Червоній планеті, зокрема піщаних бур, метеоритних дощів і сонячної радіації.

За словами Махна, інтер’єри поєднують два світи — марсіанський і земний. Так, піщані бурі Марсу надихнули на вибір кольорової гами.

  • Освітлення зумовлене потребою стимулювати ріст рослин, тож простір наповнений фітоосвітленням, ультрафіолетом й інфрачервоними променями. Рослини забезпечуватимуть кисень для поселенців.
  • Багато озеленення буде у спільному холі, який найбільше нагадуватиме про Землю.
  • Окремо рослини для споживання в їжу вирощуватимуть у сферичних теплицях.
  • У споруді буде розміщено медичні пункти, лабораторії, дослідницький центр і адміністративний блок.
  • У спальних кімнатах будуть лише найнеобхідніші меблі. В кожній можна розмістити до двох людей. На стелі пропонують розмістити великий екран, на якому можна дивитися фільми або трансляцію марсіанських ландшафтів.
  • Окрему увагу архітектори приділили спорту, аби в колоністів не атрофувалися м’язи через низьку гравітацію. Для цього передбачено велотренажери, видовжені басейни та бігові доріжки.
  • Для відпочинку та відновлення — спеціальні капсули. У них поселенці можуть як відпочити думками, так і знизити вплив марсіанських умов на фізичне тіло.

Читайте також: