Карта смертності: від чого найбільше помирають українці

З'явилися дані про хвороби, котрі найчастіше стають причиною смерті в Україні.

Візіком, ГІС, геоінформаційна система, API Visicom, Visicom maps API, API картографічного сервісу, картографія, картографічна платформа, картографічний сервіс, карти онлайн, електронні карти, цифрові карти, карти Візікома, карта України, інтеграція карти України, карта Києва, міста, смт, села, адреси, оновлення карти, карта смертності

В Україні щорічно помирає майже 600 тисяч людей і за даними Державної служби статистики, на 2018 рік — населення країни становило 42 386 403 людини.

Смертей за 2018 рік було зафіксовано 587 665, а ось народжень — майже вдвічі менше — 335 874, передає РБК.

В результаті співпраці Українського центру громадських даних Державної служби статистики України був створений інструмент інтерактивної візуалізації «Причини смерті в Україні — 2018», де були названі всі причини смерті населення.

  • На першому місці з причин смерті — наслідки захворювань системи кровообігу. За 2018 року з цієї причини померли майже 70%, а це 387 тисяч українців. Найпоширеніші причини — атеросклеротичні або ішемічні захворювання серця.
  • На другому місці причин смертності виявилася онкологія. У 2018 році вона забрала життя 77 тисяч українців. Найчастіше це був рак легенів, грудей і шлунка.
  • 30 тисяч українців померли внаслідок травм, отруєнь та інших різноманітних факторів. 24 тисячі чоловік — через ураження органів травлення.
  • Інфекційні захворювання забрали життя 8,9 тисяч осіб. Найчастіше – це був СНІД або різні форми туберкульозу.

Як відзначають розробники інструменту, при зборі даних були виявлені деякі аномалії.

Наприклад, смерті від серцевих хвороб набагато вище у Вінницькій області, а також у прилеглих регіонах – Івано-Франківській, Тернопільській та Чернівецькій областях.

Читайте також: Спробуйте Visicom API — проба грошей не коштує!