Карта смертності: від чого найбільше помирають українці

З'явилися дані про хвороби, котрі найчастіше стають причиною смерті в Україні.

Візіком, API Visicom, карта смертності

В Україні щорічно помирає майже 600 тисяч людей і за даними Державної служби статистики, на 2018 рік — населення країни становило 42 386 403 людини.

Смертей за 2018 рік було зафіксовано 587 665, а ось народжень — майже вдвічі менше — 335 874, передає РБК., повідомляють Новини картографії від Візіком.

Читайте також: Спробуйте Visicom API — проба грошей не коштує!

В результаті співпраці Українського центру громадських даних Державної служби статистики України був створений інструмент інтерактивної візуалізації «Причини смерті в Україні — 2018», де були названі всі причини смерті населення.

  • На першому місці з причин смерті — наслідки захворювань системи кровообігу. За 2018 року з цієї причини померли майже 70%, а це 387 тисяч українців. Найпоширеніші причини — атеросклеротичні або ішемічні захворювання серця.
  • На другому місці причин смертності виявилася онкологія. У 2018 році вона забрала життя 77 тисяч українців. Найчастіше це був рак легенів, грудей і шлунка.
  • 30 тисяч українців померли внаслідок травм, отруєнь та інших різноманітних факторів. 24 тисячі чоловік — через ураження органів травлення.
  • Інфекційні захворювання забрали життя 8,9 тисяч осіб. Найчастіше – це був СНІД або різні форми туберкульозу.

Як відзначають розробники інструменту, при зборі даних були виявлені деякі аномалії.

Наприклад, смерті від серцевих хвороб набагато вище у Вінницькій області, а також у прилеглих регіонах – Івано-Франківській, Тернопільській та Чернівецькій областях.

Читайте також: