Штучний протоінтелект і геопозиціонування: нейронна мережа «домальовує» відсутні ділянки доріг

Вчені з Массачусетського технологічного інституту розробили технологію, покликану збільшити точність геопозиціонування і покращити орієнтування на місцевості. Їх розробка допоможе автоматизувати процес створення карт і підтримку картографічних сервісів.

Візіком, ГІС, геоінформаційна система, API Visicom, Visicom maps API, API картографічного сервісу, картографія, картографічна платформа, картографічний сервіс, карти онлайн, електронні карти, цифрові карти, карти Візікома, карта України, інтеграція карти України, карта Києва, міста, смт, села, адреси, оновлення карти, нейронна мережа, RoadTagger, геопозиціонування,

Зараз підхід до складання карт такий: якась велика компанія пускає по дорогах міст автомобілі з камерами і додає знімки в свій сервіс. Це дуже повільний і дорогий процес. Крім того, через складнощі з дорогами компанії ігнорують деякі місцевості і не можуть отримувати тамтешні фотографії.

Дослідники запропонували використовувати для складання карт знімки із супутників, що набагато дешевше фотографування за допомогою авто. Проблема в тому, що деякі ділянки доріг не видно з-за дерев, будівель і тому подібних об'єктів. Було запропоновано ефективне вирішення цієї проблеми. Згідно з ним, Катарський обчислювальний дослідний інститут допоміг вченим створити нейронну мережу RoadTagger, яка автоматично «домальовує» відсутні ділянки доріг, прогнозуючи їх зображення на основі вже наявної інформації про основні види доріг. Точність прогнозування становить 93%.

Система RoadTagger також дозволяє підраховувати кількість смуг на автодорогах і передбачати розташування паркувальних місць, велосипедних доріжок та інших географічних об'єктів. Завдяки тому, що зйомка ведеться із супутників, дані про дороги і будівлі можуть оновлюватися набагато частіше, ніж у випадку з автомобільної зйомкою. До недоліків цього методу відноситься недостатньо висока деталізація фотографій місцевості і вірогідність появи невеликих помилок при складанні карт.

Читайте також:

Спробуйте Visicom API — проба грошей не коштує!

Кобі Браянт: інтерактивна карта кар'єри

Київ візьмуть в кільце: довкола столиці збудують ВКАД (карта)

Укравтодор показав карту запланованих кільцевих доріг

Геотрекінг і транспорт: в чому користь?

Україна на карті світової корупції: 126 місце зі 180 країн

«Паличкові карти» — найдавніша система картографування океану

Картографія відпустки: де і скільки відпочивають у світі

Інклюзивність та залученість — необхідні умови для існування «розумних міст»

5G і його вплив на розвиток технологій: точка зору

Геодані і будівництво: як застрахувати себе від неправильного рішення