«Мапа Реновації» розповіла про знесення ще однієї історичної будівлі в Києві

Поряд із 130-річним особняком Барбана на вулиці Обсерваторній в Києві, поблизу Львівської площі, почалися будівельні роботи, повідомляє організація «Мапа Реновації».

Візіком,  maps API, Мапа Реновації, Обсерваторна,

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на The Village.

Історичну будівлю опорядили зеленою тканиною, а у дворі проводили земляні роботи, за даними активістів, працювала важка техніка.

На ділянці працює важка техніка.

Хоча останніми днями поряд з будівлею «затишшя», повідомили The Village Україна у «Мапі Реновації».

Будинок завісили зеленою тканиною

  • З 2020 року власником будівлі є ТОВ «Інформаційна група «Агентство столичних повідомлень». Забудовник має містобудівні умови та обмеження на нову споруду до 26,5 метрів заввишки, дозвіл від ДАБІ, право оренди земельної ділянки.
  • На об’єкті немає будівельного паркану та інформаційного стенду, що є порушенням.

Читайте також:

Київська архітектурна студія Kramall Studio робила проєкт житлового комплексу з паркінгом для ділянки на Обсерваторній, 6, але невідомо, чи цей проєкт є актуальним і саме його збираються реалізовувати.

Охоронного статусу будівля на Обсерваторній не має, але вона розташована на території пам'ятки археології місцевого значення «Культурний шар Копирева кінця» та в межах центрального історичного ареалу Києва. Це означає, що на будь-які будівельні роботи на цій території потрібне погодження Мінкульту та Департаменту охорони культурної спадщини КМДА. Активісти звернулися до цих відомств з проханням відправити інспекторів для огляду будівництва.

Довідкова

  • Особняк Барбана – одноповерхова будівля 19 століття, роком побудови вважається 1891-й. Є зразком житла середнього класу із цегляним декором. У 2015 році Науково-дослідний інститут пам'яткоохоронних досліджень пропонував внести цей будинок до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини.
  • Власниками садиби до 1917 року були: титулярний радник Олександр Барбан, потім дворянин Іван Гореславський, за ним – провізор В'ячеслав Геращеневський. У радянські часи будівлю націоналізували. У 1944-1945 pоках тут мешкав голова Комітету в справах мистецтв при Раднаркомі УРСР, академік-драматург Олександр Корнійчук.
  • Потім особняк Барбана віддали дитячій соматичній лікарні. Починаючи з 1970-х pоків у будівлі містилися різні установи, зокрема редакція газети «Культура і життя». З 2020 року власником будівлі є ТОВ «Інформаційна група «Агентство столичних повідомлень».

Дивіться також:

  • Visicom API (набір сервісів, що дозволяють використовувати картографічні дані та технології Візікому в своїх проектах).
  • Візіком карти (детальна карта України та інших країн, каталог підприємств, компаній і цікавих місць (POI), розрахунок автомобільних маршрутів тощо).
  • Візіком трекер (додаток для передачі інформації про ваше місцезнаходження в реальному часі за допомогою телефону або іншого пристрою під керуванням Android)