Російським судам можуть відключити навігаційні карти

Російські судна незабаром не зможуть залишати порти через відмову компанії Регістр Ллойда Вояж Рус продавати та оновлювати всі свої продукти та сервіси в РФ, а саме електронні навігаційні карти.

Візіком,  maps API, навігаційні карти,

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на biz.nv.ua.

Більшість російських суден використовують електронні навігаційні карти C-MAP.

Донедавна їх постачала компанія Регістр Ллойда Вояж Рус, російський офіс якої зареєстрований у Санкт-Петербурзі. Вона вже офіційно проінформувала російських клієнтів, що припиняє продаж та оновлення всіх своїх продуктів та сервісів через розв’язану Росією війну в Україні, повідомляє Black Sea News.

Картографічні продукти мають термінову та безстрокову ліцензію. Близько 99% судів використовують термінову ліцензію. До певної дати необхідно зробити черговий платіж за користування картографічним продуктом. У цьому випадку протягом усього року надходять нові коректури. І судна, що ходять по електронних картах, отримують у портах ці оновлені продукти і після цього вже виходять у море. Що буде без оновлення електронних карт? Інспекція порту не випустить судно у рейс. Це може статися як на російській стороні, так і за межами РФ. В останньому випадку судно не зможе повернутись додому, — розповів гендиректор російської компанії НавМарін, член робочої групи з імпортозаміщення в радіоелектроніці Навігаційні прилади Олексій Мігалін.

Закінчення ліцензії на картографічну продукцію може статися під час перевезення вантажу. Якщо на суднах є комплект паперових карт і вони відкориговані, то безпеку плавання все-таки буде дотримано.

На сьогоднішній день ситуація з оновленням електронних карт — це реальна проблема. І вона стоїть дуже гостро, тому що судна під російським прапором залишатимуться в іноземних портах, щодо них вводитимуться різні санкції і зрештою це може призвести до конфіскації судна, — додав Мігалін.

Читайте також:

2022-03-19 12:28:04