Стало відомо, де саме сяде марсохід Perseverance (карта)
Марсохід американського космічного агентства NASA Perseverance (Наполегливість), який покинув Землю 30 липня вже подолав ⅔ шляху до Червоної планети. 18 лютого 2021 року він здійснить посадку в північній півкулі Марса.
Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на УП.
Читайте також: Спробуйте Visicom API — проба грошей не коштує!
Деталі:
- Perseverance покинув Землю 30 липня і вже подолав 337 з 470 мільйонів кілометрів на шляху до Марса.
- Згідно онлайн-даними NASA, на момент публікації новини швидкість апарату складає 87 338 км/год відносно Сонця.
- В день прибуття марсохода на Марс сигнал до нього буде йти 11 хвилин 30 секунд.
Напередодні посадки у U.S. Geological Survey склали інтерактивну карту місця посадки Perseverance. Це 45-кілометровий кратер Єзеро на західній околиці рівнини Ісіди в північній півкулі Марса. Вважається, що 3,5-3,9 мільярда років тому там розташовувалися дельта річки і озеро.
18 грудня на 141 день польоту марсоходу Perseverance у центрі управління планово проведуть третє коригування його траєкторії.
Це вже буде дев’ята посадка апаратів NASA на Марс. Один із роверів — "Curiosity", місце посадки якого назвали на честь письменника Рея Бредбері, все ще активний. З моменту посадки у 2012 році він вже подолав 23 кілометри по поверхні планети.
Марсохід Perseverance шукатиме ознаки існування в минулому Марса мікробіологічних форм життя. Зокрема, він збере зразки грунту, а також вивчатиме клімат і погоду на планеті.
Крім цього, він доставить на Марс зразки матеріалів, з яких планують робити скафандри для висадки людей на поверхню Місяця і, в подальшому, Марса. Інженери перевірять, як на зразки вплине марсіанська середовище.
Повідомляється, що апарат укомплектований 23 спеціалізованими камерами, вдосконаленою навігаційною системою, екстремальною установкою, яка зможе зібрати зразки марсіанського повітря, а також - 2 мікрофони, завдяки яким людство зможе вперше почути, як звучить Марс.
Також вперше у складі місії на Марс буде безпілотник - 1,8-кілограмовий міні-гелікоптер Ingenuity ("Винахідливість").
До сих пір в рамках марсіанських місій не використовувалися апарати, здатні літати в атмосфері. За допомогою дрона планують відпрацювати технологію таких польотів.
Загальні витрати на створення марсохода і його запуск оцінюють в $ 2,1-2,7 мільярда.
Читайте також:
- Названі найбільш небезпечні дороги України
- Онлайн-карти допоможуть громадам облікувати земельний податок
- У Дружківці Донецької області працює карта потреб міста
- У мережі з'явилася "карта грабунків" у Києві
2020-12-14 10:50:38