Карта оборонних церков, костелів, монастирів і синагог України
Різноманітні культові споруди здавна використовувались для оборони, принаймі з того моменту, коли вони стали "капітальними" однак їх перетворення на повноцінні "міні-замки" відбувалось поступово.
Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на блог Що подивитись - Україна.
Читайте також: Спробуйте Visicom API — проба грошей не коштує!
В давньоруський час, просто сам факт того, що церква була "великим кам'яним будинком" сам по собі робив її значним укріпленням. Наприклад, при штурмі Києва монголами у 1240-му році його оборонці як останню цитадель використовували Десятинну церкву. (якихось специфічних "оборонних елементів" храми цієї епохи не мають, тому на мапі їх нема), стверджує автор.
- Пізніше (у 14-17ст.), з появою і розповсюдженням вогнепальної зброї, різноманітні сакральні споруди (церкви, костели, синагоги) стали все більш пристосовуватись конкретно під "захисну функцію", а деякі монастирі були захищені не гірше повноцінних замків.
- У 18ст. порохова зброя (гармати) розвинулась вже настільки, що сенс укріплювати культові споруди поступово зникає, і надалі "оборонні елементи" у культових будовах виконували хіба декоративну роль.
Власне з картою-підбірко культових споруд, що зберегли (хоча б частково) свої оборонні ознаки до наших днів я пропоную вам ознайомитись, додав він.
Читайте також:
- Екологи збираються інвентаризувати дерева Києва за допомогою картографічної платформи
- Дані про магістральні мережі в Україні внесуть на мапу Міжнародного союзу електрозв’язку
- В додатку Google Maps з’явиться універсальна темна тема
- Арсен Мірзоян "малює" маршрути пробіжок на карті
2021-02-24 14:31:21