Kyiv Smart City вимагає віддати борг за липень-жовтень минулого року

Розробник сервісу Kyiv Smart City – компанія «Діджитал Солюшнс» через суд вимагає від комунального підприємства ГІОЦ віддати борг за користування мобільним застосунком для е-квитка.

Візіком,  maps API, Kyiv Smart City

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на Хмарочос.

Діджитал Солюшнс» передала застосунок Kyiv Smart City місту в користування в 2019 році, а в грудні 2020-го компанія подала позов на ГІОЦ до суду. У матеріалах справи йдеться про те, що місто, згідно з договором, зобов’язалося платити розробнику 1% від продажів квитків у комунальному транспорті. Та з липня 2020 року ці виплати припинилися. Розробник вимагає розрахуватися за липень-жовтень минулого року – сума становить 611 тисяч гривень.

Читайте також:

ГІОЦ, зі свого боку, теж подав на розробника зустрічний позов, вимагаючи розірвати договір від 2019 року. Місто аргументувало законом про публічні закупівлі, за яким сума винагороди розробнику не мала перевищувати 200 тисяч гривень на рік. Однак суд не пристав на ці доводи, вирішивши, що дія закону не поширюється на угоду про спільну діяльність.

Застосунок Kyiv Smart City без попереджень припинив працювати п’ятого січня 2021 року. Водночас КМДА заявила, що відтепер замість нього слід встановити новий застосунок – «Київ Цифровий». Мовляв, Kyiv Smart City належить громадській організації, яка до міста не має стосунку, – натомість «Київ Цифровий» розробляв ГІОЦ.

Наприкінці 2019 року активісти підрахували, що на впровадження Kyiv Smart City з 2016 року було витрачено 800 мільйонів гривень. Щодо вартості підтримки платформи «Київ Цифровий» у КМДА відповідають, що роботи тільки розпочато, тому їхня вартість буде визначена пізніше.

Департамент інформаційно-комунікаційних технологій КМДА до квітня 2020 року очолював Юрій Назаров. Він координував впровадження Kyiv Smart City разом зі своєю дружиною Ярославою, яка є донькою нардепа від ОПЗЖ Юрія Бойка. Його будинок на Долобецькому острові згадується у справі про розкрадання коштів в ГІОЦ, хоча сам ексчиновник не фігурує як обвинувачений.

Дивіться також:

  • Visicom API (набір сервісів, що дозволяють використовувати картографічні дані та технології Візікому в своїх проектах).
  • Візіком карти (детальна карта України та інших країн, каталог підприємств, компаній і цікавих місць (POI), розрахунок автомобільних маршрутів тощо).
  • Візіком трекер (додаток для передачі інформації про ваше місцезнаходження в реальному часі за допомогою телефону або іншого пристрою під керуванням Android)