Аерокосмічна зйомка на Київщині виявила 57 нелегальних сміттєзвалищ

Міндовкілля, Державне космічне агентство України разом з Національним центром управління та випробувань космічних засобів почали співпрацювати в екологічній "царині".

Візіком,  maps API, аерокосмічна зйомка, Київщина, сміттєзвалища,

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на Вечірній Київ.

Читайте також: Спробуйте Visicom API — проба грошей не коштує!

Відтепер,

  • стихійні сміттєзвалища,
  • незаконні вирубки лісу,
  • видобуток корисних копалин,
  • а також забудови узбережь водойм

відслідковуються у тестовому режимі за допомогою аерокосмічної зйомки.

Міндовкілля отримало у ретроспективі космічні знімки сміттєзвалищ твердих побутових відходів на території Київської області. За результатами їх тематичної обробки та аналітики виявлено 80 сміттєзвалищ, з яких — 23 санкціоновані, — коментують у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.

Для отримання інформації стосовно власників або орендарів цих земельних ділянок, Міндовкілля звернулось до Держгеокадастру. Виявилось, що з 57 несанкціонованих сміттєзвалищ, лише 16 земельних ділянок належать юридичним особам.

Для того, щоб виявити порушень природоохоронного законодавства, Міндовкілля звернулося до Прем’єр-міністра України.

Матеріали також передані Офісу Генерального прокурора для відкриття кримінальних проваджень та проведення досудового розслідування.

Практика використання космічних знімків показує швидкі результати фіксації природоохоронних правопорушень. Інспектори ДЕІ тепер чітко розуміють координати місць, де необхідно провести перевірку, швидше встановлюють винуватців та нараховують збитки. Такий аерокосмічний моніторинг проводиться у тестовому режимі та плануємо запустити його на постійній основі по всій країні, — повідомив заступник Міністра Роман Шахматенко.

Читайте також:

2021-03-31 14:45:42