Польща хоче відмовитися від топоніма "Калініград" на користь Królewiec
Комісія зі стандартизації географічних назв за межами Республіки Польща рекомендує використовувати польську назву Królewiec, а не Калінінград. Зміна набирає чинності із 9 травня 2023
Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на espreso.tv.
Комісія зі стандартизації географічних назв за межами Республіки Польща, що діє при Головному геодезиці країни вирішила, що для міста з російською назвою Калінінград використовуватиметься лише польська назва. Królewiec, і не рекомендується використовувати його польською мовою під назвою Калінінград. Про це йдеться у комюніке комісії, оприлюдненому у вівторок.
Водночас комісія додала, що для адміністративної одиниці, на території якої розташоване це місто, рекомендована польська назва Крулевецька область (obwód królewiecki) і не рекомендується використовувати назву Калінінградська область польською мовою. Зміна набирає чинності з дня її оголошення, тобто з 9 травня 2023 року.
У комюніке зазначено, що комісія врахувала, що місто, яке зараз носить російську назву Калінінград, відоме в Польщі під традиційною назвою Крулевец (Królewiec) і що сучасна російська назва цього міста є штучною, не пов’язаною ні з містом, ні з регіоном.
Комісія також оцінила, що присвоєння місту, розташованому поблизу польського кордону, імені М.І. Калініна – злочинця, співвідповідального за винесення рішення про масове вбивство поляків в Катині "має в Польщі емоційний, негативний характер".
У Комісії підкреслили, що географічні назви, крім ідентифікаційної функції, можуть мати і символічну, а "сучасна російська назва міста є елементом символічного простору Росії, також нав’язаного реципієнтам з-за меж країни".
У комюніке також зазначено, що події, пов’язані з російським вторгненням в Україну, запровадженням поняття так званого "Руського миру" та веденням Росією інформаційної війни змушують переглянути питання нав’язаних імен, які викликають великі суперечки і не зустрічають сприйняття в Польщі.
Кожна держава має право використовувати у своїй мові традиційні назви, що становлять її культурну спадщину, але її не можна примушувати використовувати неприйнятні для неї назви у своїй мові, – резюмують в комюніке.
2023-05-10 14:06:05