Хмельничани можуть переглянути рельєфну вишиту мапу.

8 липня, у Хмельницькому презентували креативну мапу України, створену 70 вишивальницями.

Візіком,  maps API, вишита мапа,

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на ye.ua.

Авторкою рукодільного проєкту стала вінничанка Ольга Петлюк, яка й зорганізувала майстринь з двадцяти областей України. Поділивши макет на рівні частини, команда однодумців вишила рельєфну картку України. Гори, степи, ліси, річки – усе відповідно до реальної карти.

Читайте також:

Кожна учасниця отримала свій фрагмент, розмірами десять на десять сантиметрів, де мала відтворити відповідне зображення. В техніці та використанні матеріалів обмежень не було – тож загалом в проєкті було застосовано понад чотири десятки різних вишивальних технік та приблизно стільки ж видів матеріалів.

А ще майстрині під рельєфною мапою заховали таємні послання. Рядки з віршів, пісень, позитивні фрази, побажання заховані під кожним фрагментом вишивки.

Розмір картини складає 70 на 100 сантиметрів.

Серед тих, хто долучився до проєкту, була майстриня з Хмельницького – Людмила Каленська. Саме вона презентувала арт-проєкт у своєму місті.

В соцмережі побачила, що Ольга Петлюк збирає майстринь для проєкту і вирішила, що хочу взяти участь. Як кожна майстриня, я прагну до нових знань. А коли Оля сказала, що будемо створювати мапу України, одразу ж захотілося стати частинкою цього, - каже хмельницька майстриня. - Все організовувалося через спільні чати, а фрагменти розділяли завдяки жеребкуванню. Мені дістався білий фрагмент. Завдання – вишити білим по білому. Ті, хто вишивав рельєф, вони були більш обмежені. Тому, що річка має бути на місці річки, а гори на місці гір. Вони підбирали кольорову гаму, узгоджували відповідні номери ниток, спілкувалися зі своїми сусідами по квадратику, щоб потім все гармонійно виглядало. А вже в білому фоні ніхто не обмежував у виборі картинки. Ти вишиваєш те, що вважаєш за потрібне».

Так на фрагменті Людмили з’явився білий лебідь. Вона його створила за п’ять днів і першою відправила авторці проєкту.

Лебідь, вишитий хмельницькою майстринею.

Під кожним фрагментом приховане таємне послання Україні та українцям.

Був термін на вишивання з 28 березня по 28 квітня, а потім Оля вже зшивала всі частини в єдине у Вінниці. Саме там у День Конституції «Art Map Ukraine» і презентували. Тоді ж у Вінниці зібралися учасниці проєкту на офлайн-зустріч, - додає хмельничанка.

Дивіться також:

  • Visicom API (набір сервісів, що дозволяють використовувати картографічні дані та технології Візікому в своїх проектах).
  • Візіком карти (детальна карта України та інших країн, каталог підприємств, компаній і цікавих місць (POI), розрахунок автомобільних маршрутів тощо).
  • Візіком трекер (додаток для передачі інформації про ваше місцезнаходження в реальному часі за допомогою телефону або іншого пристрою під керуванням Android)
2021-07-09 15:24:34