У Франції знайшли найдавнішу європейську кам’яну карту

Вважається, що позначки на скелі зображують район західної Бретані

Візіком,  maps API, карта, Бретань,

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на НВ.

Читайте також: Спробуйте Visicom API — проба грошей не коштує!

Плита розміром 2 на 1,5 метра, вперше знайдена в 1900 році, була заново виявлена в підвалі замку у Франції.

Археологи, що вивчали візерунки віком 4000 років, кажуть, що, на їхню думку, це карта місцевості в західній Бретані.

Вважається, що шматок каменю, відомий як плита Сен-Белек, датується ранньою бронзовою добою, між 1900 до н.е. і 1650 до н.е. Кажуть, це робить плиту найстарішою тривимірною картою відомої області в Європі.

Присутність повторюваних мотивів, з'єднаних лініями» на його поверхні наводило на думку, що він зображує район Фіністер, йдеться в дослідженні, опублікованому в Бюлетені Французького доісторичного товариства.

Дослідники говорять, що поглиблення являють собою тривимірне зображення долини річки Одет, а кілька ліній зображують річкову мережу цього району. Геолокація показала, що територія, представлена на плиті, має точність 80% для області близько 18-мильної ділянки річки.

Це, ймовірно, найстаріша карта території, яка була ідентифікована, — сказав доктор Клеман Ніколас з Борнмутського університету, один з авторів дослідження.

Є кілька таких карт, висічених на камені по всьому світу. Зазвичай це всього лише інтерпретації. Але це перший раз, коли на карті зображена територія в певному масштабі, — зазначив учений.

Доктор Ніколас сказав, що карту, можливо, використовували для позначення певної області. Ймовірно, це був спосіб підтвердити право власності на територію.

Ми схильні недооцінювати географічні знання минулих спільнот. Ця плита важлива, оскільки вона підкреслює ці картографічні знання, — додав Клеман Ніколас.

Читайте також: