В Україні запустили додаток Chornobyl App: можна «відвідати» Чорнобиль, не виходячи з дому

Додаток запустили до 35-річниці з дня трагедії на Чорнобильській атомній електростанції.

Візіком,  maps API, Chornobyl App, елетростанція, карта,

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на The Village.

Читайте також: Спробуйте Visicom API — проба грошей не коштує!

Chornobyl App – це віртуальний гід з AR-технологією, який містить:

  • новини, які стосуються Чорнобиля: конкурси фотопроєктів, запуски освітніх і дослідних платформ, нові дослідження про територію Чорнобиля;
  • фото, відео та 3D-моделі туристичних об’єктів у Чорнобилі з описами до кожного об’єкта; можна здійснити «прогулянку» зоною відчуження;
  • дані про рівень забрудненості території станом на сьогодні та в 1986 році;
  • розсекречені документи з архівів КДБ;
  • спростування поширених фейків про Чорнобиль.

Також є вкладки з екскурсіями у Чорнобиль, фільмами, книгами, картинками й іграми про Чорнобиль, але там поки що немає інформації. Є пояснення, як відвідати зону відчуження з подальшою можливістю купити квиток.

За словами Валерія Коршунова, одного з авторів Chornobyl App, цей застосунок допоможе туристам, які їдуть у Чорнобиль, дізнатися більше, а також тим, хто не має можливості потрапити сюди особисто. Наприклад, школярі, яких цікавить Чорнобиль, але вони не можуть відвідати зону відчуження, поки їм не виповниться 18 років або іноземці, які не можуть приїхати через карантин.

У застосунку десь 150 матеріалів, це така собі вікіпедія про Чорнобиль у кишені. Тут є аудіогіди, панорами 360, 3D-моделі, елементи доповненої реальності, коли можна буде відсканувати якийсь об’єкт і поставити його собі, умовно кажучи, на стіл, — зазначив Валерій Коршунов.

Завантажити додаток можна за посиланнями для користувачів IOS, для користувачів Android. Під час підключення можна обрати українську або англійську мову.

Читайте також: