Супутникові знімки Землі показали найкрасивіші місця планети
В рамках проекту Landsat, NASA і Геологічної служби США дослідники космічного простору здобули дивовижної краси супутникові знімки Землі. Зйомку зробили з космосу щоб ми ще раз змогли побачити всю ту красу, яка знаходиться в нашому розпорядженні.
Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на novyny.live.
Для запуску найтривалішої зйомки в 1972 році в космос було запущено 8 супутників Landsat. За цей час, за даними Земної обсерваторії NASA, супутники зробили більше 9 мільйонів зображень поверхні нашої планети. Їх, до речі, використовували в більш ніж 18 тисячах наукових робіт.
- Цей знімок вчені отримали 13 листопада 2019 року. Дивовижний колірний контраст вдалося зафіксувати між піщаним морем Наміб, єдиною в світі прибережною пустелею, що покриває більше 10 000 квадратних миль (26 000 кв.км.), і Скелястими горами Наміб.
- На даному знімку Річка Юкон впадає в Берингове море на Алясці. Подібне видовище потрапило на знімок супутника 19 травня 2021 року. У кольори, правда, додали трохи контрасту виділивши область живої рослинності, голої землі і відмерлої рослинності. Ну, правда ж приголомшливий знімок?
- Подібний малюнок нагадує морську черепашку. Насправді це навколишні річку Марха на півночі Росії пагорби. Знімок добули вчені 29 жовтня 2020 року позначивши, що чергування світлих і темних смуг більш чітко видно саме взимку. З чим це пов'язано не ясно, але є припущення, що подібний контраст пов'язаний із замерзанням і таненням вічної мерзлоти, унікальної ерозії від дощу або танення снігу.
- Зображення дельти Атчафалая в Луїзіані створює відчуття, ніби це намальована картина. Але насправді це дійсно справжній знімок, здобутий супутником Landsat 8 1 грудня 2016 року. Кольоровій гамі додали трохи контрасту для того, щоб побачити колосальну різницю між сушею і водою.
- 25 Вересня 2017 року в руки ченых потрапив знімок синьо-фіолетово-жовтих структур з сільськогосподарських угідь в провінції Хейлунцзян на північному сході Китаю. Конструкції-пластикові навіси, що використовуються для вирощування повільно зростаючого кореневого рослини женьшеню, який не може перебувати під прямими сонячними променями. Здавалося б, звичайний робочий процес, але як красиво вкрав нашу Планету.
- 9 листопада 2020 року в об'єкт супутника потрапили складчасті і викривлені гори утворилися на межі двох тектонічних плит в центральній частині Пенсільванії.
Гори є частиною унікального геологічного регіону Аппалачі, відомого як провінція Долина і Рідж, який простягається від Нью-Йорка до Алабами. Зображення в природній гамі прекрасно розкриває осінню палітру кольорів. У таку осінь неможливо не закохатися, правда ж?
- 18 жовтня 2020 року на знімок потрапив ще один приголомшливий фрагмент - Острів Джейсон, архіпелаг в південній частині Атлантичного океану. На знімку молочні блакитні завитки викликані швидким зростанням фотосинтетичних водоростей, які були викликані Мальвінським плином — відгалуженням Циркумполярного течії Південного океану.
- Криваво-червоне озеро Натрон в Танзанії, яке вдалося зняти супутником 6 березня 2017 року змушує трохи здригнутися. Ні, тут ніхто не ханімается жертвоприношеннями, просто це озеро лужне. А його драматичний колір викликаний розплавленими сумішами солей карбонату натрію і карбонату кальцію з довколишніх вулканів, які потрапляють у воду через гарячі джерела.
Читайте також:
- Карта зафіксувала середньозважену ціна 1 га земель в Україні
- Метавсесвіт – це термін, що означає Інтернет нового покоління
- Карти показують, що на території Донецької області просідають ґрунти
- Україна повертається в космос після десятирічної перерви
- Visicom API (набір сервісів, що дозволяють використовувати картографічні дані та технології Візікому в своїх проектах).
2022-01-11 15:14:52