Супутникові знімки Землі показали найкрасивіші місця планети

В рамках проекту Landsat, NASA і Геологічної служби США дослідники космічного простору здобули дивовижної краси супутникові знімки Землі. Зйомку зробили з космосу щоб ми ще раз змогли побачити всю ту красу, яка знаходиться в нашому розпорядженні.

Візіком, maps API, супутникові знімки,

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на novyny.live.

Для запуску найтривалішої зйомки в 1972 році в космос було запущено 8 супутників Landsat. За цей час, за даними Земної обсерваторії NASA, супутники зробили більше 9 мільйонів зображень поверхні нашої планети. Їх, до речі, використовували в більш ніж 18 тисячах наукових робіт.

Візіком, maps API, мапа реновацій

 • Цей знімок вчені отримали 13 листопада 2019 року. Дивовижний колірний контраст вдалося зафіксувати між піщаним морем Наміб, єдиною в світі прибережною пустелею, що покриває більше 10 000 квадратних миль (26 000 кв.км.), і Скелястими горами Наміб.

Візіком, maps API, мапа реновацій

 • На даному знімку Річка Юкон впадає в Берингове море на Алясці. Подібне видовище потрапило на знімок супутника 19 травня 2021 року. У кольори, правда, додали трохи контрасту виділивши область живої рослинності, голої землі і відмерлої рослинності. Ну, правда ж приголомшливий знімок?

Візіком, maps API, мапа реновацій

 • Подібний малюнок нагадує морську черепашку. Насправді це навколишні річку Марха на півночі Росії пагорби. Знімок добули вчені 29 жовтня 2020 року позначивши, що чергування світлих і темних смуг більш чітко видно саме взимку. З чим це пов'язано не ясно, але є припущення, що подібний контраст пов'язаний із замерзанням і таненням вічної мерзлоти, унікальної ерозії від дощу або танення снігу.

Візіком, maps API, мапа реновацій

 • Зображення дельти Атчафалая в Луїзіані створює відчуття, ніби це намальована картина. Але насправді це дійсно справжній знімок, здобутий супутником Landsat 8 1 грудня 2016 року. Кольоровій гамі додали трохи контрасту для того, щоб побачити колосальну різницю між сушею і водою.

Візіком, maps API, мапа реновацій

 • 25 Вересня 2017 року в руки ченых потрапив знімок синьо-фіолетово-жовтих структур з сільськогосподарських угідь в провінції Хейлунцзян на північному сході Китаю. Конструкції-пластикові навіси, що використовуються для вирощування повільно зростаючого кореневого рослини женьшеню, який не може перебувати під прямими сонячними променями. Здавалося б, звичайний робочий процес, але як красиво вкрав нашу Планету.

Візіком, maps API, мапа реновацій

 • 9 листопада 2020 року в об'єкт супутника потрапили складчасті і викривлені гори утворилися на межі двох тектонічних плит в центральній частині Пенсільванії.

Гори є частиною унікального геологічного регіону Аппалачі, відомого як провінція Долина і Рідж, який простягається від Нью-Йорка до Алабами. Зображення в природній гамі прекрасно розкриває осінню палітру кольорів. У таку осінь неможливо не закохатися, правда ж?

Візіком, maps API, мапа реновацій

 • 18 жовтня 2020 року на знімок потрапив ще один приголомшливий фрагмент - Острів Джейсон, архіпелаг в південній частині Атлантичного океану. На знімку молочні блакитні завитки викликані швидким зростанням фотосинтетичних водоростей, які були викликані Мальвінським плином — відгалуженням Циркумполярного течії Південного океану.

Візіком, maps API, мапа реновацій

 • Криваво-червоне озеро Натрон в Танзанії, яке вдалося зняти супутником 6 березня 2017 року змушує трохи здригнутися. Ні, тут ніхто не ханімается жертвоприношеннями, просто це озеро лужне. А його драматичний колір викликаний розплавленими сумішами солей карбонату натрію і карбонату кальцію з довколишніх вулканів, які потрапляють у воду через гарячі джерела.

Читайте також: