Кішки малюють "уявні карти", які ведуть їх до свого власника

Науковці з Університету Кіото визначили, що кішки мають здатність відстежувати рухи людей у їхній свідомості – навіть якщо господар перебуває не перед домашнім улюбленцем.

Візіком,  maps API, кішки, карти,

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на pets.24tv.ua.

Дослідження, за словами вчених, заперечує думку про те, що собаки більше зацікавлені у житті господаря, ніж кішки.

Вважається, що кішки не так цікавляться своїми господарями, як собаки. Проте виявилося, що вони подумки уявляють невидиму присутність своїх власників, – розповів провідний автор дослідження Сако Такагі.

Кішки проводять більшість часу дрімаючи, і людям здається, що вони не звертають увагу на власників. Проте насправді пухнастики можуть багато думати про свою людину.

Науковці стверджують, що кішки малюють "уявні карти", які ведуть їх до свого власника. Це відбувається завдяки надчутливому котячому слуху.

Кішки відстежують своїх людей без візуальних підказок – як у звичній домашній атмосфері, так і на вулиці.

Для експерименту дослідники використовуючи записані відео з голосами котячих власників. Колонки зі звуком розміщувалися в різних місцях, створюючи враження, що голос миттєво перескочив з однієї кімнати в іншу. Кішки безпомилково знаходили, де перебуває господар.

Також муркотунам пропонували слідкувати за незнайомими голосами та випадковими електронними звуками. Виявилось, що кішки були зацікавлені тільки у голосах власників. Дослідники з’ясували, що кішки були щиро здивовані, коли їхні власники "переміщалися" з одного місця в інше.

Це вказує на те, що кішки розумом бачать точне місце, звідки виходить звук, – зазначив Такагі.

Читайте також: