Реалізовано перший в Україні 3D-тур шкільними музеями

В Іллінівській громаді Донецької області реалізували перший в Україні 3D-тур шкільними музеями, і тепер віртуально можна оглянути три заклади.

Візіком,  maps API, 3D-тур,

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Антикризовий медіа-центр у Фейсбуці, передають Новини картографії від Візіком.

Віртуальні екскурсії шкільними музеями пропонують відвідати в Іллінівській громаді. Нині онлайн можна оглянути три заклади: в Іллінівці, Степанівці та Олександро-Калиновому. У громаді реалізують проєкт «Мережа віртуальних шкільних музеїв» за підтримки Британської Ради, – йдеться у повідомленні.

На сайті проєкту «Мережа віртуальних шкільних музеїв» йдеться, що це перший в Україні 3D-тур шкільними музеями, інтерактивні віртуальні тури тут з аудіосупроводом українською, англійською та німецькою мовами. На сайті можна обрати історико-етнографічний музей «Жива традиція» Іллінівки, історико-краєзнавчий музей «Джерело» у Степанівській школі чи музей народної архітектури та побуту «Довкілля», куди свої експонати передав шкільний музей Олександро-Калинового. Кожен музей має багато цікавих, старовинних експонатів.

Як зазначається, Британська Рада надала 50 тис. грн на втілення проєкту «Мережа віртуальних шкільних музеїв» за програмою «Active citizens». На цю суму придбали камери, стабілізатори та іншу необхідну техніку для роботи, а також програму 3D-Vista для віртуального туру.

Проєкт підтримує і відділ освіти Іллінівської громади, зокрема, фінансуючи подорожі до шкільних музеїв та оплачуючи хостинг сайту.

За словами вчительки історії Олени Гудіменко, цей проєкт являє собою мережу 3D-екскурсій музеями, тобто це віртуалізація на 360 градусів з інтерактивними елементами. Є також інтерактивні кнопки, завдяки яким можна наближати частину експонатів, бачити опис.

Довідково:

  • Нині «Мережу віртуальних шкільних музеїв» планують розширити.
  • Зокрема, працюють над оцифруванням експозиції у Зорянському освітньому закладі.
  • Крім цього, в Іллінівці мають домовленості з двома школами Маріуполя про створення 3D-туру.
  • Також планують співпрацювати з 26-ю одеською школою, де є інтерактивна стіна про історію міста.
  • У майбутньому команда проєкту «Мережа віртуальних шкільних музеїв» хоче її оцифрувати.

Читайте також: