Верховна Рада ухвалила закон №2370 «Про національну інфраструктуру геопросторових даних»

Новий закон передбачає запуск повноцінної бази всіх геоданих України — земельні ділянки та нерухомість, а також населені пункти, ліси, надра, транспортні мережі та державний кордон.

Візіком, ГІС, геоінформаційна система, API Visicom, Visicom maps API, API картографічного сервісу, картографія, картографічна платформа, картографічний сервіс, карти онлайн, електронні карти, цифрові карти, карти Візікома, карта України, інтеграція карти України, карта Києва, міста, смт, села, адреси, оновлення карти, Закон про землю, геопростторові дані

Про це повідомляє На часі.

Наразі не існує схожої бази даних, уся інформація зберігається окремо в регіональних відділах земельного кадастру.

  • Також існувала проблема з класифікацією та зберіганням даних інформації. Не було точних вимог до структури, складу та розподілу характеристик геоданих, що дуже часто призводило до невідповідностей в інформації.
  • До того ж не було відкритого доступу до даних, оскільки спочатку треба було подавати заявку на запит, щоб отримати певну інформацію.
  • Мета нового закону полягає в тому, щоб надати відкритий доступ до всієї інформації геоданих. Тобто Національний геопортал стане єдиним ресурсом, де можна буде отримати усю необхідну інформацію.

Читайте також: