Switchblade 300 вже у ЗСУ
Switchblade 300 – це дрони-вбивці або дрони-камікадзе. Ця зброя здатна перевернути хід битви з ніг на голову.
Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на 24tv.ua.
Маленька літаюча пташка має вагу трохи понад 2 кілограми. Вона висить у повітрі доти, поки не знайде ворожу ціль, а потім її знищує, йдеться у повідомленні.
Довідково:
- Switchblade 300 – маленький, але від того не менш смертоносний дрон. Баражуючий боєприпас (або як його називають у народі дрон-камікадзе) вже виконує завдання в Україні.
Особливості дронів-камікадзе
- Switchblade 300 – розробка американської компанії AeroVironment і створили його у 2011 році для морпіхів в Афганістані.
Специфіка афганської кампанії була доволі незвичною. Дістати ворога з артилерії вдавалося не завжди, адже терористи ховалися серед цивільних. Switchblade 300 став розв'язанням цієї проблеми.
Невеликий, малопомітний і безкомпромісно точний
Він – невеликий, малопомітний та безкомпромісно точний. Це баражуючий боєприпас, який здатен не просто знайти ціль, а й навіть переслідувати її, допоки не знищить.
Уявіть, що по позиціям України вогонь ведуть 10 установок російських "Градів". Дістатися до них часом просто нереально. В нагоді якраз стають дрони-камікадзе: лічені хвилини і пускових установок ворога немає.
Те ж саме відбувається і з колоною техніки. Дрони-камікадзе якраз і призначені для знищення таких цілей. Вони компактні, маневрені, а такі моделі як Switchblade 300 вміщаються у звичайний наплічник.
Дрон набирає швидкість 150 кілометрів на годину
Попри свою скромну вагу у 2,5 кілограми, Switchblade 300 може розвивати швидкість до 160 кілометрів на годину і перебувати у повітрі до 15 хвилин. Хоч дальність польоту доволі скромна (всього 10 кілометрів), вона компенсується практичністю використання.
Як відбувається запуск зброї
Для запуску потрібна лише одна людина:
- якщо запуск відбувається з тубуса – це займає всього 2 хвилини. Принцип схожий до міномета;
- зі спеціальної пускової коробки підготовка до запуску займає до 10 хвилин.
Однак все насправді залежить від того, звідки саме здійснюється вихід безпілотника на полювання. Адже цю "пташку" можна запустити з корабля, з землі, літака і навіть із субмарини.
Далі – діло за невеликим моторчиком позаду дрона. Він дозволяє йому спокійно літати у пошуках цілі.
Читайте також:
- В Україні запустили проєкт RebuildUA: оцифровує зруйноване окупантами
- Волонтери створили Telegram-бот «А Пушкин вам что сделал?»
- ГІС «Арта» допомагає нищити окупантів на сході України
- У Київській області запустили VR-музей пам’яті війни
2022-05-18 11:02:18