Український стартап допоможе знайти могили предків і оцифрувати кладовища
У грудні журі обрало переможців інвестиційного онлайн-форуму EAST COAST: IT Investment Forum Довідка Форум з розвитку стартап-екосистеми на Сході України. Проходить раз на рік у Маріуполі.
Перше місце посів проєкт «Незабуду» — сервіс, куди можна завантажити інформацію про померлих родичів, розмістити її у вигляді QR-коду на памʼятнику і залишити мітку з геолокацією поховання на карті.
Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на The Бабель.
Читайте також: Спробуйте Visicom API — проба грошей не коштує!
Команда виграла 100 тисяч гривень на розвиток.
Ідея зʼявилася, коли одного разу я не змогла знайти місце, де похований мій батько. Мені здавалося, що я точно все памʼятаю і легко зорієнтуюся, але потрібне місце так і не знайшла. Коли ми провели глибинні опитування, виявилося, що таких, як я, дуже багато, а на державному рівні немає єдиної системи, де можна подивитися дані про місця поховання, розповіла фаундер проєкту Аліса Бобко.
За її словами "спочатку хотіли оцифрувати кладовища і зробити онлайн-карту".
Такі карти вже є за кордоном, наприклад, в Ізраїлі. Ми почали прораховувати вартість проєкту, але зрозуміли, що для нього потрібна масштабна підтримка держави, якої поки немає. Тому придумали стартап «Незабуду» — сервіс, який допомагає зберегти інформацію про близьких людей і місця, де вони поховані, зауважила вона.
Як це працює:
- На платформі можна залишити інформацію про життя померлого, створити фотоархів у хмарному сховищі й додати на онлайн-карту геолокацію місця поховання.
- Користувач заходить на сайт, заповнює спеціальну анкету, підвантажує фото.
- Сторінку можна зробити повністю відкритою, щоб будь-хто зміг дізнатися інформацію про конкретну людину, а можна частково або повністю закрити.
- Це як соціальна мережа, тільки для тих, хто помер. На платформі родичі зможуть ділитися спогадами про покійного і не втратити місце поховання.
Якщо людина не знає, де поховано його близького, ми допоможемо їй відшукати це місце через архів. Цю функцію ми хочемо залишити безоплатною, додала вона.
Читайте також:
- Активісти створили мапу існуючих ІРЦ Херсонської області
- У Google Maps з'явився новий режим водіння
- Для музейних фахівців розробили спеціальні історичні карти
- Збій у роботі Telegram картографували
2020-12-18 13:23:25