Букіністичний онлайн-аукціон «Українська книга» виставив на продаж старі карти і путівники
Аукціонний дім «Дукат» розпочав букіністичний онлайн-аукціон «Українська книга».
Серед лотів — раритетні видання, унікальні документи, карти, архівні світлини, тиражована графіка та книги, присвячені Києву.
Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на Хмарочос.
Читайте також: Спробуйте Visicom API — проба грошей не коштує!
Путівники, альбоми та історичні нариси про Київ дозволяють простежити, як змінювався «портрет» міста з 1860-х до 1960-х років та дізнатися подробиці як соціокультурного розвитку міста, так і архітектурного ландшафту, йдеться у повідомленні.
До прикладу, серед іншого потенційним покупцям пропонуються%
- Польський альбом 1861–1862 років, виданий у Варшаві – Malownicze Album Kijowa z szczegółowym opisem miasta. Це перше видання київського путівника польською мовою. Проєкт було реалізовано частково: світ побачили тільки дві частини, до яких увійшли нарис історії Києва та побіжні описи Золотих воріт, Аскольдової могили та Хрещатика.
- «Путеводитель по Кіеву и его окрестностямъ» 1888 року – перше видання одного з найвідоміших путівників містом кінця ХIХ ст. Його популярність була зумовлена доступним поданням найрізноманітнішої інформації, що дозволяло не просто орієнтуватися у місті, але й дізнаватися цікаві історичні факти про Київ і його пам’ятки.
- Путівник Костянтина Шероцького 1918 року. Автор пропонує маршрут, який дозволить оглянути місто в історико-топографічному аспекті, як «місто кількох епох»: від Золотих Воріт рухатися на Поділ, зійти на Щекавицю, звідки побачити Оболонь, Дорогожичі, Кирилівську церкву; піднятися на Печерськ, оглянути Києво-Печерську Лавру, спуститися на Хрещатик, пройти прилеглими вулицями та спуститися Бібіковським бульваром (нині бульвар Тараса Шевченка). Зрештою автор пропонує ознайомитися з околицями, «приводить» читача на Труханів острів, до Вишгорода й Межигір’я. Книга містить близько 60 фототипій і кліше, а також актуальний на той час план Києва з передмістями.
- Путівник-довідник «По землі Київській» 1963 року – «наймолодший» київський путівник аукціону, шо розповідає не про столицю, а про населені пункти Київщини — Бориспіль, Переяслав, Білу Церкву, Бровари, Васильків, Вишгород, Чорнобиль тощо. Книгу складено так, що рухаючись цими шляхами турист може довідуватися про міста й села Київщини, які зустрічаються дорогою.
- Сьоме видання путівника «Кіевъ, его святыни, древности, достопамятности» 1900 року демонструє плоди майже 50-літньої праці її автора — Миколи Сементовського, який займався дослідженням Києва від середини XIX ст.
Читайте також:
- На новій карті BMW для навігатора Крим — російський?
- На Закарпатті розробили винну карту області
- «Карта перших побачень» опублікувала перелік місць Києва, де відбувається найбільше побачень
- Четвертий геонавігаційний GPS-супутник III покоління вже на орбіті
2020-11-11 14:11:55