Вчені знайшли «космічну» карту у представників доколумбової цивілізації

Польські археологи з Ягеллонського університету вивчили наскальні малюнки, виявлені в каньйонах між штатами Колорадо і Юта в США.

Візіком, ГІС, геоінформаційна система, API Visicom, Visicom maps API, API картографічного сервісу, картографія, картографічна платформа, картографічний сервіс, карти онлайн, електронні карти, цифрові карти, карти Візікома, карта України, інтеграція карти України, карта Києва, міста, смт, села, адреси, оновлення карти, пуебло, космічна карта,

Виявилося, що зображення на скелях, зроблені корінними жителями Америки більше 800 років тому, пов'язані з астрономічними спостереженнями, передає lenta.ua.

Вчені вважають, що наскельний живопис належить культурним поселенням доколумбової цивілізації пуебло. Від цієї зниклої цивілізації збереглися унікальні споруди. Більше ніхто в Північній Америці не будував такі будинки. Залишилося безліч наскельних малюнків, які до останнього часу дослідники не могли розшифрувати.

Археологи прийшли до висновку, що зображення на стінах допомагали древнім народам визначати важливі астрономічні події такі як літне і зимове сонцестояння, а також весняне й осіннє рівнодення.

На древній «карті» нанесені три різні спіралі і кілька дрібних елементів, що складаються з прямокутних орнаментів і численних заглиблень. Спостереження показали, що під час зимового сонцестояння сонячні промені переміщаються по всій панелі, чого немає в іншу пору року. Подібні явища помічені і в період весняного рівнодення.

— Взаємодія світла і тіні, а також рух сонячних променів по всій панелі стають видні за деякий час до зимового сонцестояння, а також через кілька тижнів після. В решту року ми не спостерігали цього явища, — розповів доктор Палонка.

Вчені вважають, що народ пуебло використовував ці спіралі в якості своєрідного календаря. Для нащадків древнього народу літне і зимове сонцестояння як і раніше мають велике релігійне значення.

Читайте також:

Спробуйте Visicom API — проба грошей не коштує!

Кобі Браянт: інтерактивна карта кар'єри

Київ візьмуть в кільце: довкола столиці збудують ВКАД (карта)

Укравтодор показав карту запланованих кільцевих доріг

Геотрекінг і транспорт: в чому користь?

Україна на карті світової корупції: 126 місце зі 180 країн

«Паличкові карти» — найдавніша система картографування океану

Картографія відпустки: де і скільки відпочивають у світі

Інклюзивність та залученість — необхідні умови для існування «розумних міст»

5G і його вплив на розвиток технологій: точка зору

Геодані і будівництво: як застрахувати себе від неправильного рішення