Вчені знайшли «космічну» карту у представників доколумбової цивілізації

Польські археологи з Ягеллонського університету вивчили наскальні малюнки, виявлені в каньйонах між штатами Колорадо і Юта в США.

Візіком,  API Visicom, Visicom maps API, пуебло, космічна карта,

Виявилося, що зображення на скелях, зроблені корінними жителями Америки більше 800 років тому, пов'язані з астрономічними спостереженнями,

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на lenta.ua.

Читайте також: Спробуйте Visicom API — проба грошей не коштує!

Вчені вважають, що наскельний живопис належить культурним поселенням доколумбової цивілізації пуебло. Від цієї зниклої цивілізації збереглися унікальні споруди. Більше ніхто в Північній Америці не будував такі будинки. Залишилося безліч наскельних малюнків, які до останнього часу дослідники не могли розшифрувати.

Археологи прийшли до висновку, що зображення на стінах допомагали древнім народам визначати важливі астрономічні події такі як літне і зимове сонцестояння, а також весняне й осіннє рівнодення.

На древній «карті» нанесені три різні спіралі і кілька дрібних елементів, що складаються з прямокутних орнаментів і численних заглиблень. Спостереження показали, що під час зимового сонцестояння сонячні промені переміщаються по всій панелі, чого немає в іншу пору року. Подібні явища помічені і в період весняного рівнодення.

— Взаємодія світла і тіні, а також рух сонячних променів по всій панелі стають видні за деякий час до зимового сонцестояння, а також через кілька тижнів після. В решту року ми не спостерігали цього явища, — розповів доктор Палонка.

Вчені вважають, що народ пуебло використовував ці спіралі в якості своєрідного календаря. Для нащадків древнього народу літне і зимове сонцестояння як і раніше мають велике релігійне значення.

Читайте також: