Супутникові знімки прогнозують зростання кількості повеней у світі
Частка світового населення, схильного до ризику повеней, з 2000 року збільшилася на 24%. До 2030 року ще мільйони людей зіткнуться з наслідками стихії.
Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на Кореспондент.
Кількість людей, яких з початку XXI століття торкнулися повені, зросла на 24%, що в десять разів більше, ніж прогнозували раніше, свідчить нове дослідження, опубліковане в журналі Nature.
Зазначається, що від повеней потерпає більше людей, ніж від будь-яких інших екологічних катастроф. На думку дослідників, одна з проблем, пов'язаних з повенями, полягає в тому, що більшість прогнозів настання стихії засновані на такій інформації, як висота над рівнем моря, кількість опадів і дані наземних датчиків.
Читайте також:
- На карті Чорнобиля з'явилося нове озеро
- У Львові презентують "Аrt Map Ukraine"
- Онлайн-карта допоможе знайти роботу
- ВПС США заявляють, що розробляють мікродрони розміром з комах
- Visicom API (набір сервісів, що дозволяють використовувати картографічні дані та технології Візікому в своїх проектах).
Однак вони не враховують зміни населення або інфраструктури і не можуть передбачити випадкові події, такі як прориви гребель.
У цьому новому дослідженні вчені вивчили супутникові знімки 913 великих повеней по всьому світу з 2000 по 2018 роки і порівняли населення затоплених територій в період з 2000 по 2015 рік.
Аналіз показав, що населення в районах з високим ризиком підтоплення зростало майже вдвічі швидше, ніж в середньому в світі. Причини переселення в потенційно небезпечні зони не вивчалися, однак автори вказали, що вони можуть варіюватися від міграції в міські центри поруч з водою, до доступності землі в районах, схильних до повеней.
Експерти уточнили, що в період з 2000 по 2018 рік було затоплено 2,23 мільйона квадратних кілометрів територій, в результаті чого постраждали від 255 до 290 мільйонів осіб.
Майже 90% повеней відбулося в країнах Південної і Південно-Східної Азії, особливо у великих басейнах річок Інд, Ганг-Брахмапутра та Меконг. Зростання цієї тенденції також зареєстрували в південній частині Латинської Америки, на Близькому Сході і в країнах Африки на південь від Сахари.
За даними авторів статті, внаслідок кліматичних і демографічних змін до 2030 року повені торкнуться населення 25 нових країн на додаток до 32 країн, що постраждали зараз.
2021-08-06 12:59:33