В Україні відбудеться масштабне 3D-оцифрування об’єктів

В Україні стартує проєкт «Кишенькова країна» — це наймасштабніше 3D-оцифрування об’єктів матеріальної культурної та архітектурної спадщини України за підтримки УКФ.

Завершиться експедиція 27 вересня презентацією додатку Pocket City AR з усіма відсканованими пам’ятками у Всесвітній день туризму.

Візіком, maps API, Кишенькова країна,

Новини картографії від Візіком з посиланням на На часі.

Читайте також: Спробуйте Visicom API — проба грошей не коштує!

Під час експедиції команда SKEIRON охопить усі 24 регіони та АР Крим великої країни зі Сходу на Захід і з Півночі на Південь і оцифрує 40 об’єктів архітектурної спадщини.

  • Крим та Донбас — це Україна, тому, аби створити цілісну інтерактивну карту знакових пам’яток України, буде розроблена модель Ластівчиного гнізда (Ялта) та Донецького аеропорту за допомогою фото та відео з мережі.
  • Усі оцифровані об’єкти будуть доступні у форматі 3D-моделей та доповненої реальності на іOS та Android в застосунку Pocket City AR з аудіогідом української та англійською мовами.

Щороку кількість архітектурних пам’яток в Україні зменшується. Не існує єдиного повного реєстру пам’яток культурної спадщини, тому важко сказати, який відсоток з них використовується в туризмі.

3D-сканування дозволить зафіксувати теперішній стан пам’яток, а використання AR-технологій розробити сувенірну продукцію, щоб популяризувати українську архітектурну спадщину в межах країни і закордоном.

Реалізуючи проєкт «Кишенькове місто» у Львові, ми загорілися амбітним планом — масштабувати проєкт по Україні і зробити експедицію з оцифрування, залучити інші великі міста багаті на історичну спадщину: Київ, Харків, Одесу, Дніпро та багато інших міст та селищ великої країни, розповіли у прес-службі команди SKEIRON.

Вперше для промоції пам’яток архітектури як туристичних об’єктів на національному рівні буде створено безкоштовний застосунок Pocket City AR. Саме тут будуть зібрані оцифровані об’єкти та інформація про їх унікальність.

Охочі зможуть віртуально прогулятися туристичними візитівками та знаковими місцями областей України у форматі доповненої реальності.

Один з об'єктів — Державний історико-культурний заповідник "Трахтемирів"

Власне кажучи, згідно із повідомленням на сторінці заповідника він за підтримки Українського культурного фонду розпочинає проєкт «ТРАХТЕМИРІВ-DIGITAL». Презентація проєкту відбулася 23 липня у прес-центрі Черкаської облдержадміністрації за участі нової очільниці Управління культури та охорони культурної спадщини ОДА Людмили Фіть.

Візіком, maps API, Кишенькова країна, Трахтемирів,

Вперше в Україні для вивчення історико-культурної спадщини та збереження археологічних пам'яток на Черкащині буде масштабно застосовано технологію лазерного сканування Землі.

Мета проєкту:

  • створення 3D-моделі ландшафту Трахтемирівського півострова із фіксацією відомих та виявлених пам'яток археології та природи, створення наукового опису та каталогу всіх виявлених пам’яток, поширення для спеціалістів методики зйомки ландшафту та розробки 3D-моделі археологічних об’єктів.

Довідково:

  • Для роботи буде використано технологію LIDAR (Light Identification Detection and Ranging - отримання інформації про віддалені об'єкти завдяки активним лазерним оптичним системам).
  • LIDAR є однією з найновіших у світі цифрових технологій для вивчення археологічної спадщини, приклади її застосування поки що одиничні, але переважно приносять сенсаційні результати.

Також проєкт дозволить глибше і детальніше вивчити стан, розташування, обсяг пам’яток різних епох, можливо, віднайти невідомі об’єкти (старовинні шляхи, кургани, залишки поселень), відтак дасть змогу краще зрозуміти перебіг історичних та культурних процесів на території Трахтемирівського півострова в загальноукраїнському та загальноєвропейському контексті.

Отриманий заповідником інноваційний досвід використання сучасних методів для пам’яткоохоронної роботи буде розповсюджено у профільному експертному середовищі, зокрема, і серед колег-науковців із закордонних дослідницьких центрів. Презентація підсумків проєкту має відбутися у Каневі, Черкасах та Києві наприкінці жовтня.

Читайте також: